I Lubelskie Dni Integracji

Data dodania: 23 maj 2023
I Lubelskie Dni Integracji

I Lubelskie Dni Integracji odbędą się w naszym mieście 24 i 25 maja. Wydarzenie organizowane przez lubelskie uczelnie realizowane jest w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Serdecznie zachęcam mieszkańców i mieszkanki Lublina do udziału w Lubelskich Dniach Integracji. Młodzież studiująca na lubelskich uczelniach przygotowała dla uczestników, m.in. wykłady, panele dyskusyjne, warsztaty czy zawody sportowe. To wiele możliwości do poznania i wyrażenia solidarności ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami, ale też okazja do wspólnej zabawy. Mam nadzieję, że spotkanie organizowane w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023, na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń w naszym mieście – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Lubelskie Dni Integracji to inicjatywa pięciu lubelskich uczelni: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Jej celem jest integracja środowisk akademickich oraz zwiększenie świadomości mieszkańców miasta na temat zagadnień związanych z niepełnosprawnością, dostępnością i różnorodnością.

Uroczyste otwarcie wydarzenia odbędzie się jutro (środa, 24 maja) o godz. 9.30 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Akademickiej 15. W ramach wydarzenia zaplanowano szereg atrakcji, w tym warsztaty, panele dyskusyjne oraz integracyjne zawody sportowe, a głównym jego punktem będzie podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy uczelniami na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Lubelskie Dni Integracji zakończą się Piknikiem Integracyjnym na terenach zielonych przy Centrum Kultury Fizycznej UMCS, który rozpocznie się w czwartek (25 maja) o godz. 16.00.

 

Na wybrane wydarzenia obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje oraz program imprezy dostępne pod linkiem.

designed by know-line.pl