I Mistrzostwa Polski w Płukaniu Lubelskiego Bursztynu oraz Piknik Naukowy z okazji Dnia Dziecka

Data dodania: 25 maj 2022
I Mistrzostwa Polski w Płukaniu Lubelskiego Bursztynu oraz Piknik Naukowy z okazji Dnia Dziecka

Uniwersytet Dziecięcy UMCS rozpoczyna obchody 10-lecia istnienia. Wspólnie z AZS UMCS jednostka organizuje I Mistrzostwa Polski w Płukaniu Lubelskiego Bursztynu. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 28 maja br., w godz. 10.00-14.00 w Centrum Kultury Fizycznej UMCS (ul. Langiewicza 22, Lublin).

 

Celem Mistrzostw jest popularyzacja korzyści płynących ze zdobywania wiedzy, w tym informacji o regionie i jego zasobach, podmiotach tworzących markę Lubelski Bursztyn oraz promocja Lubelszczyzny. Organizatorzy pragną, aby społeczność regionu, w tym także studenci  UD UMCS, czuli dumę ze swojej małej ojczyzny oraz zdobywali nie tylko wiedzę, ale także rozwijali się kulturalnie i kulturowo. Mistrzostwom będą towarzyszyły warsztaty geologiczne oraz neolityczna obróbka bursztynu.

 

W tym samym terminie oraz miejscu, z okazji Dnia Dziecka, odbędzie się Piknik Naukowy dla dzieci i wnuków pracowników UMCS oraz studentów UD UMCS, na który zaproszone są również dzieci pochodzenia ukraińskiego mieszkające w Domu Studenckim Helios.

 

Wspólnie z przedstawicielami studenckich kół naukowych UMCS: Sherlock oraz Pedagogów i Animatorów Zabawy, wraz ze Szkołą Podstawową nr 2 w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce (filią UD UMCS), organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. W programie m.in. eksperymenty naukowe, warsztaty kreatywne, gry i zabawy sportowe, mega-bańki mydlane, koniki, alpaki i liczne niespodzianki.

 

Patronat nad wydarzeniem objęli Senator RP Józef Zając oraz Rektor UMCS prof. Radosław Dobrowolski. Organizację Mistrzostw wspierają także: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Stellarium Sp. z o.o., White Amber Sp. z o.o., Kruszywa Niemce S.A. i Fundacja Amber Seaside.

 

Uniwersytet Dziecięcy UMCS jest częścią Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jednostka funkcjonuje od 2012 r. i co roku kształci ok. 7000 małych studentów w Lublinie i filiach m.in. w Puławach, Nałęczowie, Dąbrówce/Kazimierzu Dolnym. Misją UD jest tworzenie i wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży, w szczególności z mniejszych miejscowości. Motto, które im przyświeca to „Nauka to wolność”.

 

designed by know-line.pl