II Chełmski Bieg z Duchem Bieluchem – biegniemy razem dla Zosi

Data dodania: 28 maj 2015

[b]Podczas II Chełmskiego Półmaratonu z Duchem Bieluchem, którego sponsorem jest PKO Bank Polski, będzie można pobiec nie tylko dla dobrego wyniku i własnej satysfakcji, ale także dołączyć do akcji „biegnę dla Zosi”. Bieg wystartuje w najbliższą niedzielę 31 maja o godz. 10.00 przy ul. Kapieliskowej 30 w Chełmie.[/b]

Podczas imprezy będzie można pomóc 2-letniej Zosi, która urodziła się ze złożoną wadą serca pod postacią m.in. zespołu heterotaksji oraz innymi wadami. Przeszła już dwie operacje kardiochirurgiczne i w Polsce nie zakwalifikowano jej do dalszego leczenia. Stan zdrowia dziewczynki pogarsza się, więc trwa zbiórka środków na kolejną operację w Niemczech. Zosia jest podopieczną Fundacji Cor Infantis. Zaangażowanie biegaczy, którzy przyczepią do koszulki kartkę ”biegnę dla Zosi” zostanie przeliczone na pomoc finansową – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację Zosi. Kartki będą do odebrania na stoisku PKO Banku Polskiego koło biura zawodów w dniu zawodów 31 maja w godz. 7.00-9.30.

PKO Bank Polski realizuje program „PKO Biegajmy razem” i wspiera rocznie ok. 60 imprez biegowych w Polsce, w tym PKO Wrocław Maraton, PKO Poznań Maraton, PKO Cracovia Maraton czy Warszawska Triada Biegowa. Podczas sponsorowanych wydarzeń, prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Kartki z napisem „biegnę dla…” można odbierać przed każdym biegiem we wskazanym wcześniej miejscu. Od 2013 r. Bank zorganizował 109 charytatywnych akcji biegowych, w których uczestniczyło ponad 30 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom ok. 1,58 mln zł. W 2015 r. odbyło się już 20 takich akcji, a Fundacja wypłaciła darowiznę w wysokości 310 tys. zł. dla osób potrzebujących wsparcia.

[b]Informacje o biegu znajdują się tutaj[/b]: http://www.chelmbiega.pl/.

designed by know-line.pl