II Lubelski Kiermasz Turystyczny

Data dodania: 02 maj 2011

II Lubelski Kiermasz Turystyczny odbędzie się w dniach 7-8 maja 2011r. na Placu Litewskim w Lublinie. Organizatorem kiermaszu jest Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Jest to jedna z największych imprez o charakterze turystycznym w województwie lubelskim, podczas której wystawcy zaprezentują swoją ofertę turystyczną. Dzięki plenerowej formie imprezy mieszkańcy miasta i województwa lubelskiego zainteresowani turystyką, kulturą i kulinariami Regionu, będą mogli uczestniczyć w Kiermaszu nieodpłatnie.

Na odwiedzających Lubelski Kiermasz Turystyczny czekać będą interesujące oferty wystawców – przedstawicieli samorządów województwa lubelskiego, organizatorów turystyki, biur podróży, Lokalnych Organizacji Turystycznych, Lokalnych Grup Działania, stowarzyszeń, oraz innych podmiotów związanych z turystyką.

Bogaty program imprezy będzie obejmował wiele wydarzeń. Na scenie zaprezentują się zespoły śpiewacze m.in. "Wesołe Sąsiadki" z Kołacz, "Barchaczowskie dzwoneczki" oraz kapela ludowa "Cyja". Jedną z atrakcji będzie widowisko, przygotowane przez Ośrodek Archeologiczny Choina-Horodyszcze, prezentujące tańce dawnych Słowian. Kto zaś tęskni za górami i połoninami może przenieść się tam za sprawą koncertu poświęconego ich pięknu, inspirowanego wędrówkami po górskich szlakach, dolinach i uroczyskach. W niedzielę wystąpi laureat Lubelskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej BAKCYNALIA 2009 – zespół „Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane”.

Osoby pragnące poznać najważniejsze zabytki, miejsca historyczne a także niepowtarzalny klimat Lublina zaprasza na spacery Koło Przewodników Miejskich i Terenowych im. M. St. Pajdowskiego w Lublinie. Dla najmłodszych odwiedzających kiermasz studenci z Koła Naukowego Turystyki i Rekreacji „Globtroter” przygotowali gry i zabawy z nagrodami.

designed by know-line.pl