III Lublin Jazz Festiwal, 15 – 17.04.2011

Data dodania: 22 marzec 2011

15 – 17.04.2011
III Lublin Jazz Festiwal

"Mam nadzieję, że III Lublin Jazz Festival (15-17 kwietnia) będzie imprezą spoconego tłumu, głośnych rozmów, gwizdów, oparów alkoholu i papierosowego dymu (no dobrze, tego ostatniego pewnie nie będzie). Bo jeśli coś ma uratować jazz przed stoczeniem się w mikro niszę, to tylko ekscytujące festiwale.
Czy wiecie, w którym momencie jazz został zmarginalizowany przez popkulturę? W momencie, gdy nie było go już w domach publicznych (gdzie przecież ma swoje korzenie), nie było go na parkietach (bo da się tańczyć do ragtime’u, ale nie free jazzu) i nie dało się przeżywać go wspólnie.
Jazz w powszechnej opinii zesztywniał, wyfiokował się i został przejęty przez intelektualistów. Oby artyści Lublin Jazz Festival zaprzeczyli temu stereotypowi."
– pisze Paweł Franczak w Kurierze Lubelskim

PROGRAM FESTIWALU:

15.04.2011 – piątek

HERA
Studio Radia Lublin ul. Obrońców Pokoju 2
godz.19.00
Wacław Zimpel – clarinet, bass clarinet
Paweł Posteremczak – soprano and tenor saxophones
Ksawery Wójciński – double bass
Paweł Szpura – drums
HERA wpisuje się w nurt współczesnej muzyki improwizowanej, czerpiąc inspiracje ze spuścizny klasycznej muzyki europejskiej oraz szeroko rozumianej tradycji muzyki jazzowej, znajdując unikalny sposób gry, nasycony bogatymi środkami wyrazu, emocjonalnością i spontanicznością. Muzycy sięgają również po szeroką gamę instrumentów ludowych pochodzących z różnych zakątków świata.

HAMID DRAKE & PASCQUALE MIRRA
Studio Radia Lublin ul. Obrońców Pokoju 2
godz. 20.30
Hamid Drake – kreatywny, pełen energii wizjoner perkusji obecnie, uważany za jednego z najciekawszych perkusistów, którego gra w dużej mierze opiera się wszelkim porównaniom. Sięga zarówno po środki znane z zespołów free jazzowych oraz po rytmy i instrumenty etniczne. Na festiwalu Hamid Drake wystąpi z włoskim wibrafonistą Pasquale Mirra. Muzycy od kilku lat koncertują wspólnie w Europie z projektem TRIBUTE TO DON CHERRY.

16.04.2011 – sobota

Duo TRZASKA/GASSER
Studio Radia Lublin ul.Obrońców Pokoju 2
godz. 19.00
Mikołaj Trzaska – bass clarinet,saxophone
Clementine Gasser – cello
Idea projektu to połączenie dwóch odległych tradycji improwizacyjnych. Z jednej strony tradycji wywodzącej się ze współczesnego języka muzyki klasycznej, prezentowanej przez Gasser. Z drugiej strony free-impro-jazzowej szkoły prezentowanej przez Mikołaja Trzaskę.

DAVE DOUGLAS& BRASS ECSTASY
Studio Radia Lublin ul.Obrońców Pokoju 2
godz. 20.30
Dave Douglas – puzon
Vincent Chancey – waltornia
Luis Bonilla – puzon
Marcus Rojas – tuba
Nasheet Waits – perkusja

Dave Douglas sięgając do jazzowej tradycji ,nieustannie eksperymentując potrafi łączyć rozmaite muzyczne światy w niedającą się zaszufladkować jedność. Jego zespół wykonuje nowe kompozycje w których znajdziemy dźwięki funk, gospel, bebop w doskonale wyważonych,pełnych energii aranżacjach.

17.04.2011 niedziela

WOLFGANG REISINGER SOLO
Kościół św. Trójcy ul.Ewangelicka 1
godz. 17.00
Jest to program koncertu solowego, który łączy ze sobą perkusję, orkiestralne instrumenty perkusyjne i elektroniczną muzykę na żywo. Wolfgang Reisinger koncertował w tym stylu w różnych duetach, m.in. z Davem Liebmanem, Kazue Sawai – Japończykiem grającym na koto oraz z Wolfgangiem Mittererem – austriackim kompozytorem i mistrzem muzyki elektronicznej.

DAVID BOYKIN TRIO
Kościół św. Trójcy ul.Ewangelicka 1
godz. 18.30
David Boykin – saksofon, klarnet, wokal
Josh Abrams – gitara basowa
Marcus Evans – perkusja
David Boykin to jeden z najoryginalniejszych i najaktywniejszych muzyków chicagowskiej sceny muzycznej młodszego pokolenia. Kompozytor i multiinstrumentalista; gra na saksofonie sopranowym i tenorowym, klarnetach i perkusji. Regularnie koncertuje wraz z najważniejszymi muzykami jazzowymi z Chicago, występował zarówno na najważniejszych festiwal jazzowych, jak i w klubach w Europie i USA.

IGOR BOXX BRESLAU LIVE
Sala Widowiskowa w Warsztatach Kultury, ul. Popiełuszki 5
godz. 20.00
Igor/ Magierski/ vj Spectribe/ Mazzol

Igor Boxx to pseudonim sceniczny Igora Pudło z wrocławskiego duetu Skalpel. Nową dekadę otwiera solowym albumem pt. "Breslau". Bohaterem tej płyty jest rodzinne miasto Igora – Wrocław i jego nieodległa historia. To narracja o burzliwych dziejach miasta, które w ostatnich latach odkrywa nową prawdę o sobie i uczy historii niepodręcznikowej. Igor Boxx przypominając najnowszą historię Breslau /Wrocławia tworzy sugestywny soundtrack do przerażających, ale fascynujących scen wojennej Apokalipsy.

Więcej informacji http://lublinjazz.blox.pl/html

Karnet 130 pln – obowiązuje na wszystkie koncerty Festiwalu
Bilety: – obowiązują na poszczególne dni Festiwalu
15.04 piątek – Studio Radia Lublin, miejsca numerowane, cena: 40 pln
16.04 sobota – Studio Radia Lublin, miejsca numerowane, cena: 80/60 pln
17.04 niedziela – Sala Widowiskowa w Warsztatach Kultury, miejsca nienumerowane, cena: 40 pln
17.04 niedziela – Koncert w Kościele Ewangelickim Wolfgang Reisinger Solo Drums – wstęp za okazaniem biletu, na dowolny koncert Festiwalu

Kontakt:
Barbara Luszawska
tel. 081 536 03 16
e-mail: impresariat@ck.lublin.pl

designed by know-line.pl