INAUGURACJA SEZONU W TEATRZE STARYM

Data dodania: 11 wrzesień 2012

PONIEDZIAŁEK 17 .09 godz. 18.00
Kino w Teatrze Starym zainauguruje klasyczny film Andrzeja Wajdy, "Panny z Wilka". Wprowadzenie wygłosi kurator programu filmowego, Magdalena Sendecka.

Jeden z najpiękniejszych filmów Andrzeja Wajdy. Prześwietlone słońcem kadry wykreowane przez Edwarda Kłosińskiego nadają nostalgiczną aurę opowieści o godzeniu się z niespełnieniem przynależnym ludzkiej egzystencji, z utratą i z perspektywą śmierci. Nagrodzony na festiwalu w Gdańsku i nominowany do Oscara, w Polsce – największy sukces frekwencyjny sezonu.

WTOREK 18.09 godz. 18.00
W pierwszej w tym sezonie Bitwie o literaturę wystąpią prof. Maria Szyszkowska i Janusz Palikot jako politycy przyłapani na czytaniu pod czujnym okiem socjolog, Izabeli Koryś i prowadzącej, Grażyny Lutosławskiej.

Dziś politycy są jak gwiazdy popkultury, nieustannie występują w telewizji, która narzuca społeczeństwu pewne wzorce i mody. Czy politycy nie mogliby także wzbudzić w społeczeństwie mody na czytanie? Czy zamiast pod okiem kamer biegać, zbierać grzyby, śpiewać kolędy, grać w piłkę, nie mogą publicznie opowiadać o swoich fascynacjach lekturowych?

ŚRODA 19.09 godz. 19.00
W cyklu "Młodzi klasyczni" wystąpią Łukasz D� �ugosz (flet) i Andrzej Jungiewicz (fortepian).

Łukasz Długosz to niezwykle utalentowany flecista, którego kunszt potwierdzają nagrody na międzynarodowych festiwalach i prestiżowe stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne. Na co dzień koncertuje jako solista i kameralista z wieloma renomowanymi orkiestrami pod batutą takich gwiazd, jak Mariss Jansons, Zubin Mehta, Helmut Rilling, James Levin, Krzysztof Penderecki, John Axelrod. Na recital do Lublina przyjedzie z akompaniatorem Andrzejem Jungiewiczem, wykładowcą w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Teatr Stary oferuje abonamenty na koncerty z cyklu "Młodzi klasyczni". Cena biletów w karnecie wynosi: I – 25 zł, II – 15 zł, III – 10 zł. Abonament obejmuje 2, 3 lub 4 wybrane koncerty z cyklu. Karnety można wykupić tylko w kasie teatru. Za pośrednictwem strony internetowej można dokonać rezerwacji miejsc, korzystając z zakładki "Kup bilet".

PIĄTEK 21.09 godz. 17.00 i 20.00
Spektakl „Tuwim dla dorosłych“ Teatru Roma z Warszawy to pełen dowcipu i swady portret Juliana Tuwima, poety o bardzo wyrazistej postawie wobec życia, ludzkich przywar, obyczajowości, polityki. Zobaczymy wybór utworów z różnych Tuwimowskich „szuflad”. Spektakl jest przesycony klimatem bliskim poecie – klimatem witalizmu, radości życia, dowcipu i… odrobiny melancholii. Znalazły się w nim, w formie piosenek, zarówno teksty satyryczne, jak i liryczne, a wszystko to przetykane jest fragmentami wierszy i prozy.

NIEDZIELA 23.09 godz. 17.00
„Bajkowa niedziela” to cykl wydarzeń stworzony z myślą o naszej najmłodszej widowni. Aktorzy w atrakcyjnej formie odkrywają przed dziećmi fascynujący świat literatury. Tym razem bajki dla dzieci przeczyta Gabriela Jaskuła, aktorka na co dzień związana z Teatrem Andersena. Teatr Stary zaprasza do krainy najpiękniejszych bajek, opowieści i legend.

designed by know-line.pl