Informacje drogowe / 29 maja – 2 czerwca

Data dodania: 27 maj 2024

W najbliższych dniach (29 maja-2 czerwca), w związku z zaplanowanymi wydarzeniami oraz zgłoszonymi zgromadzeniami, w wybranych częściach miasta zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu i wystąpią utrudnienia. Dodatkowo, podobnie jak w roku ubiegłym, w okresie letnim zamknięta będzie dla ruchu samochodowego ul. Królewska.

  • Tymczasowe zamknięcie ul. Królewskiej od czerwca do września

Ulica Królewska zostanie zamknięta na odcinku od ul. Bajkowskiego do ul. Podwale. Z ul. Bajkowskiego kierowcy pojadą w lewo w ul. Lubartowską, a dojazd do posesji będzie odbywał się od ul. Wyszyńskiego. Zamkniętym odcinkiem ul. Królewskiej przejadą jedynie pojazdy komunikacji miejskiej i taxi. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała każdorazowo od piątku od godz. 18.00 do niedzieli do końca dnia, we wszystkie weekendy od 31 maja do 29 września. Przypominamy, że testowo w 2023 roku wprowadzono czasową organizację ruchu, polegającą na zamknięciu ul. Królewskiej na odcinku od ul. Bajkowskiego do ul. Podwale. Pilotażowe zmiany spotkały się z pozytywnym odbiorem ze strony mieszkanek i mieszkańców oraz osób odwiedzających nasze miasto, stąd decyzja o kontynuowaniu takiego rozwiązania również w tym roku.

 

Wyjątek stanowi najbliższy weekend (1-2 czerwca). W związku z organizacją Nocy Kultury w sobotę (1 czerwca) zostanie zamknięta ul. Królewska na odcinku od ul. Bajkowskiego do ul. Koziej dla wszystkich użytkowników ruchu, w tym również komunikacji miejskiej i taxi. Ulica będzie nieprzejezdna od godz. 16.00 w sobotę (1 czerwca) do zakończenia wydarzenia, czyli ok. godz. 4.00 w niedzielę (2 czerwca).

  • Przejazd rowerowy dzieci i młodzieży / 29 maja

W środę (29 maja) z okazji Dnia Dziecka zaplanowano przejazd rowerowy przez miasto. Przejazd uczniów w kolumnie odbędzie się w godz. 9.00-9.30 ze Szkoły Podstawowej nr 40 przy ul. Róży Wiatrów 9 ulicami: Róży Wiatrów – Herberta – Zemborzycka – Żeglarska – Bryńskiego – Krężnicka (Ośrodek „NOVA MARINA”). Powrót na teren szkoły przewidziano tą samą trasą w godz. 13.00-13.30. Przejazd kolumny rowerzystów (ok. 500 osób) odbędzie się w asyście Policji, jednym pasem ruchu w wolnym tempie ok. 10 km/h. Na trasie w miejscu skrzyżowań nastąpi wstrzymanie ruchu pojazdów przez służby na czas niezbędny do przejazdu uczestników.

  • Procesje Bożego Ciała / 30 maja

W związku z uroczystościami Bożego Ciała, ulicami miasta przejdą procesje. Poszczególne parafie będą wychodziły z kościołów na ulice w swoim rejonie. Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem.

  • 31. Międzynarodowy Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” / 1 czerwca

Bieg odbędzie się w sobotę (1 czerwca) w godz. 8.00-9.00 ulicami: Królewską – Wyszyńskiego – Zamojską – al. Unii Lubelskiej – rondo Lubelskiego Lipca ’80 – Al. Zygmuntowskie – meta na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego. Bieg odbędzie się przy zamknięciu ulic: Królewskiej, Wyszyńskiego i Zamojskiej w godz. 7.00-9.00. Dodatkowo nastąpi zawężenie jednego pasa ruchu al. Unii Lubelskiej oraz zamknięcie Al. Zygmuntowskich w godz. 7.00-12.00 (z utrzymaniem dojazdu do parkingu MOSiR od al. Piłsudskiego oraz zapewnionym wyjazdem ostatnim zjazdem w stronę ronda Lubelskiego Lipca ‘80). Przewidywana liczba uczestników to ok. 1 tys. osób.

  • Marsz Równości / 1 czerwca

Na sobotę (1 czerwca) w godz. 13.00-16.00 zgłoszono zgromadzenie publiczne – Marsz Równości. Wydarzenie rozpocznie się na Al. Racławickich, na wysokości Centrum Spotkania Kultur, a zakończy na placu przed Galerią Labirynt przy ul. Popiełuszki. Trasa przemarszu obejmuje ulice: Al. Racławickie – Lipową – Narutowicza – Głęboką – Sowińskiego – Poniatowskiego – Popiełuszki. Przewidywana liczba uczestników to ok. 1 tys. osób. Zgromadzenie zostało zgłoszone przez Stowarzyszenie Marsz Równości w Lublinie.

  • Korowód Bajki / 1 czerwca

Na sobotę (1 czerwca) w godz. 11.00-12.00 zgłoszono zgromadzenie publiczne. W ramach Festiwalu Literatury i Rozwoju Dzieci Alfabet odbędzie się Korowód Bajki po trasie: Plac Litewski – ul. Krakowskie Przedmieście – Al. Racławickie – wejście do Ogrodu Saskiego za Uniwersytetem Medycznym. Przewidywana liczba uczestników to ok. 100 osób.

  • LOTTO Triathlon Energy Lublin 2024 / 2 czerwca

W niedzielę (2 czerwca) zostaną rozegrane zawody LOTTO Triathlon Energy Lublin 2024. Jako jeden z etapów zaplanowano wyścig kolarski po trasie: start na wysokości parkingu Dąbrowa (ul. Osmolicka) – w prawo w ul. Osmolicką w kierunku Żabiej Woli – nawrót przed skrzyżowaniem w kierunku Mętowa – ul. Osmolicka – meta na parkingu Dąbrowa (ul. Osmolicka) i początek drugiego okrążenia. Zawody w godz. 9.30-13.15 odbędą się przy całkowitym zamknięciu ul. Osmolickiej. Przewidywana liczba uczestników to ok. 200 osób.

designed by know-line.pl