Informacje drogowe: ul. Pocztowa

Data dodania: 02 czerwiec 2022
Informacje drogowe: ul. Pocztowa

w związku z kolejnym etapem prac przy budowie Dworca Metropolitalnego i modernizacji pobliskich dróg, od poniedziałku (6 czerwca) nastąpią istotne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulic: Pocztowej, Dworcowej, Gazowej, Młyńskiej oraz placu Dworcowego. Wprowadzenie zmian przewidziano dwuetapowo:

  • I etap – od 6 do 12 czerwca

Drogowcy zamkną wjazd w ul. Pocztową od ul. Kunickiego. Dojazd do targu przy ul. Pocztowej, Poczty Polskiej oraz dla mieszkańców ul. Pocztowej i ul. 1 Maja zapewniono od ul. Gazowej, natomiast wyjazd przez ul. Dworcową i Młyńską. Na placu Dworcowym, pomiędzy ul. Pocztową a Dworcową, ruch będzie dwukierunkowy. Miejsca postojowe na placu Dworcowym – wzdłuż ogrodzenia zaplecza budowy od strony ul. Dworcowej, ulegną likwidacji. Podobnie jak przystanek autobusowy na ul. Pocztowej, który przeniesiono na ul. Gazową. Obsługa Dworca PKP, w tym przez komunikację miejską, będzie odbywać się od ronda Sportowców poprzez ul. Gazową, Dworcową i Młyńską. Ulice te staną się jednokierunkowe. Z kolei ciągi piesze wzdłuż ul. Dworcowej, Młyńskiej i Pocztowej zachowano po jednej ze stron.

  • II etap od 13 czerwca do 30 września 

Obsługa Dworca PKP pozostaje bez zmian – od ul. Gazowej. Wjazd w ul. Pocztową od ul. Kunickiego zostanie otwarty na odcinku do wjazdu do targu. W związku z tym, obsługę targowiska utrzymano wyłącznie od ul. Kunickiego, natomiast Poczty Polskiej i mieszkańców ul. Pocztowej od ul. Gazowej.

 

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu wynika z rozpoczęcia robót na ul. Pocztowej. W pierwszej kolejności drogowcy zbudują tam kanalizację deszczową, kanał technologiczny oraz oświetlenie. Następnie przystąpią do prac związanych z nawierzchnią. Ul. Pocztowa przejdzie pełną wymianę konstrukcji jezdni wraz z chodnikami.

 

Utrudnienia na ul. Pocztowej potrwają do końca września. Wykonawca nie wyklucza w trakcie robót konieczności wprowadzenia dodatkowych zmian w organizacji ruchu.

designed by know-line.pl