Informacje drogowe: ul. Popiełuszki

Data dodania: 31 sierpień 2023
Informacje drogowe: ul. Popiełuszki

Od 31 sierpnia zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu na ul. Popiełuszki, w związku z realizowaną tam przebudową infrastruktury drogowej.

Na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Legionowej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy od strony ul. Poniatowskiego w kierunku al. Sikorskiego. Tak jak dotychczas, na skrzyżowaniu ulic Popiełuszki i Głowackiego nieczynna pozostanie sygnalizacja świetlna. Taka organizacja ruchu potrwa do zakończenia inwestycji.

Aktualnie drogowcy koncentrują się na przebudowie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Popiełuszki z Głowackiego. Trwa również modernizacja sieci ciepłowniczej prowadzona przez LPEC. Po południowej stronie ul. Popiełuszki powstały już chodniki i zjazdy. Teraz roboty będą wykonywane po stronie północnej.

Dla poprawy bezpieczeństwa i wygody jazdy ul. Popiełuszki na odcinku od ul. Junoszy do ul. Legionowej otrzyma nową nawierzchnię, przebudowane zostanie także skrzyżowanie ul. Popiełuszki z ul. Głowackiego, a odnowiona sygnalizacja świetlna włączona do Systemu Zarządzania Ruchem. Ulica zyska nowoczesne oświetlenie dostosowane do obecnych wymogów technicznych. Drogowcy wykonają także chodniki z kostki brukowej na fragmentach dotychczas nieremontowanych oraz wybudują kanał technologiczny. Zmiany obejmą również infrastrukturę przystankową. Istniejący przystanek na wysokości Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty zmieni swoje miejsce i docelowo znajdzie się za skrzyżowaniem z ul. Junoszy. Na przystankach pojawią się również nowe wiaty oraz punkty dynamicznej informacji pasażerskiej. Zakończenie inwestycji ma nastąpić z końcem września.

Przebudowę ul. Popiełuszki realizuje Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z siedzibą w Lublinie, a koszt inwestycji to ponad 4,7 mln zł. Prace drogowe w rejonie ul. Popiełuszki to kolejny komponent projektu unijnego „Przebudowa strategicznego korytarza transportu zbiorowego wraz z zakupem taboru w centralnej części obszaru LOF” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

designed by net-line.pl