Informacje drogowe: ul. Wallenroda

Data dodania: 11 czerwiec 2024
Informacje drogowe: ul. Wallenroda

Drogowcy rozpoczynają kolejny etap prac przy rozbudowie ul. Wallenroda. W związku z tym, od czwartku (13 czerwca) od godzin porannych zmieni się tam czasowa organizacja ruchu.

Rozpocznie się budowa kanalizacji deszczowej na wysokości budynku Sądu i zostanie wprowadzone połówkowe zawężenie jezdni od zakrętu ul. Wallenroda do ul. Grażyny. Dalszy odcinek, czyli od zakrętu do ul. Zana pozostaje bez zmian, mogą jednak występować lokalne zawężenia związane z pracami przy kanalizacji deszczowej lub usuwaniu kolizji. Ten etap inwestycji zakłada również utrudnienia w ruchu na ul. Wallenrodana odcinku od wysokości budynku przychodni zdrowia w stronę ul. Grażyny. Odcinek będzie zamknięty bez możliwości parkowania podczas robót drogowych, z zapewnieniem dojazdu do posesji. Przypominamy o obowiązującym zakazie parkowania na odcinku od przychodni do Sądu, gdzie trwają roboty i poruszają się pojazdy budowy. Zapewniony zostanie też dojazd do przychodni oraz lokali usługowych, a także możliwość parkowania na nowo wybudowanych miejscach z kostki brukowej oraz na terenie parkingu przy przychodni. Wjazd i wyjazd na tym odcinku będzie się odbywał w kierunku ul. Wajdeloty.

Do tej pory zakres prac objął odcinek ul. Wallenroda od ul. Wajdeloty do ul. Grażyny, gdzie wykonano prace branży sanitarnej, elektrycznej i drogowej. Po rozbiórce starej infrastruktury wykonano tam sieci podziemne. Nową nawierzchnię z kruszywa oraz miejsca parkingowe z kostki brukowej wykonano na odcinku od ul. Wajdeloty do przychodni. Kontynuowane są roboty drogowe od przychodni do ul.Grażyny. Natomiast od ul. Grażyny do zakrętu (Sąd) trwa budowa kanalizacji deszczowej.

W ramach inwestycji, w miejscu starej infrastruktury, powstanie nowa droga o długości około 850 m o nawierzchni asfaltowej i szerokości 4 m (na odcinku jednokierunkowym) oraz 5 m (na odcinku dwukierunkowym). Przebudowę przejdą też dwa skrzyżowania z ulicami Zana i Grażyny. Powstaną obustronne chodniki z kostki betonowej, a istniejące stanowiska postojowe zostaną zmodernizowane oraz powstaną nowe. Zamówienie uwzględnia również włączenia dróg wewnętrznych prowadzących do osiedli oraz zjazdów publicznych i indywidualnych. Drogowcy wykonają także oświetlenie uliczne. Prace dotyczą również sieci podziemnych – budowy systemu odwodnienia w postaci kanalizacji deszczowej oraz przełożenia istniejącej sieci infrastruktury towarzyszącej, kolidującej z rozbudowywanym odcinkiem ulicy. Po zakończonych robotach drogowych, wykonawca zmieni oznakowanie pionowe i poziome uwzględniające wprowadzone zmiany geometrii drogi.

Koszt zadania wynosi ponad 13,3 mln zł, a planowany czas realizacji inwestycji upływa w kwietniu 2025 r. Rozbudowa ul. Wallenroda otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

designed by know-line.pl