Informacje drogowe: zdjęcia do serialu „Matylda” / utrudnienia

Data dodania: 14 wrzesień 2023
Informacje drogowe:  zdjęcia do serialu „Matylda” / utrudnienia

w związku z realizacją zdjęć do serialu „Matylda” w dniach 16 i 20 września oraz 25-26 września, na obszarze Starego Miasta mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

W sobotę (16 września) zostaną wyłączone miejsca parkingowe w Strefie Płatnego Parkowania na ul. Kowalskiej (po lewej stronie na odcinku od pl. Zamkowego do ul. Furmańskiej) oraz miejsca postojowe na parkingu przy ul. Podwale objęte obszarem SPP.

Realizację zdjęć przewidziano także na innych ulicach Starego Miasta ( m.in. Rynek, Ku Farze, Rybna, Złota, Jezuicka). W tych lokalizacjach, na czas pracy ekipy filmowej, również mogą wystąpić utrudnienia w zakresie korzystania ze Strefy Płatnego Parkowania.

Jednocześnie informujemy, że w poniedziałek (18 września) w godzinach nocnych na terenie Skansenu będą realizowane sceny filmowe z udziałem materiałów pirotechnicznych. Ogień może być widoczny z trasy szybkiego ruchu. Działania są w pełni zabezpieczone i kontrolowane, zostały o nich również poinformowane wszystkie właściwe służby. Mieszkańców prosimy o zachowanie spokoju.

„Matylda” to serial historyczno-przygodowego w realizacji Krzysztofa Langa. Produkcja to historia młodej dziewczyny ukazana na tle społeczno-politycznym II połowy XIX wieku. Serial „Matylda” to saga o walce dobra ze złem. W tle rozgrywają się historyczne wydarzenia, takie jak powstanie styczniowe, kolaboracja z zaborcą, emigracja zarobkowa czy emancypacja kobiet. Tytułowa bohaterka, 17-letnia dziewczyna, jest córką powstańca, zamożnego ziemianina zesłanego na Sybir. Matylda to niespokojna dusza, ciekawa świata. Jej buntownicza natura sprawia, że musi szukać pomocy u najbliższej rodziny w urokliwym majątku na wsi.

designed by net-line.pl