IV Marsz Równości

Data dodania: 02 wrzesień 2022

W sobotę (3 września) w godzinach 13.00-16.00 odbędzie się w Lublinie IV Marsz Równości. W związku z organizacją zgromadzenia, na wybranych ulicach miasta wystąpią utrudnienia w ruchu, a komunikacja miejska zostanie skierowana na objazdy.

 

Uczestnicy zgromadzenia przejdą trasą: Al. Racławickie (na wysokości pl. Teatralnego), ul. Lipowa, ul. Narutowicza, ul. Głęboka, ul. Sowińskiego, ul. Poniatowskiego, ul. Popiełuszki, kończącą się na placu przed Galerią Labirynt.

 

W trakcie trwania wydarzenia, od ok. godz. 12.00, będą wprowadzane zmiany w organizacji ruchu polegające na tymczasowym zamykaniu ulic na trasie marszu. Od godz. 12.00 nastąpi zamknięcie dla ruchu fragmentu Al. Racławickich (od ul. Łopacińskiego do ul. Krakowskie Przedmieście) i ul. Lipowej. Następnie, od ok. godz. 13.30, będą zamykane dla ruchu kolejno ulice na trasie przejścia uczestników zgromadzenia: ul. Narutowicza, ul. Głęboka, ul. Sowińskiego i ul. Poniatowskiego. Tym samym będą również obowiązywać objazdy dla pojazdów komunikacji miejskiej. Szczegółowa informacja dotycząca zmian w kursowaniu linii autobusowych i trolejbusowych znajduje się na stronie ZTM w Lublinie.

 

Jednocześnie, służby porządkowe zwracają się do mieszkańców z prośbą o nieparkowanie pojazdów na całej trasie przemarszu od godziny 20.00 (2 września) do zakończenia marszu dnia 3 września. Z parkowania zostaną wyłączone zatoki i miejsca parkingowe dla samochodów na ul. Głębokiej (przy pasażu handlowym) oraz przy skrzyżowaniu ul. Sowińskiego z Al. Racławickimi.

Ponadto, na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, w dniu zgromadzenia tj., w sobotę (3 września) od godz. 7.00 do godz. 16.00 zamknięty będzie Ogród Saski.

designed by net-line.pl