IX Koncert Chwały

Data dodania: 07 czerwiec 2011

I X K O N C E R T C H W A Ł Y
Otwórzcie drzwi Chrystusowi
Wakacje > Nowe szanse> Nowe Ŝycie
L u b l i n , Plac Litewski, 23 czerwca 2011
> start godz. 19.30

Już po raz kolejny, w samym centrum Lublina, będzie miał miejsce IX KONCERT CHWAŁY.
Tegoroczna edycja koncertu, zatytułowana Otwórzcie drzwi Chrystusowi, odbędzie się w
wieczór Bożego Ciała, 23 czerwca 2011 r., i ma stanowić przestrzeń dla spotkania ludzi, którzy poszukują Żywej, autentycznej i osobistej przyjaźni z Bogiem i pragną odkrycia swego powołania i miejsca we wspólnocie Kościoła.

Hasło tegorocznego koncertu świadomie nawiązuje do jednego z najbardziej istotnych zawołań Papieża Jana Pawła II, którego tak niedawno Kościół uznał za Błogosławionego. Pragniemy, by przez słowo, świadectwo, znaki i spontaniczne uwielbienie prowadzić wszystkich do przyjęcia daru nowego Życia, mocy i darów Ducha Świętego nie tylko na czas właśnie zaczynających się wakacji, ale na całe Życie! Nasze przedsięwzięcie nie jest typowym koncertem czy festiwalem, nie jest formą jakiejś kolejnej muzycznej prezentacji, ale Żywą i dynamiczną wspólnotową modlitwą o doświadczenie ognia Bożej obecności. Dlatego finał uwielbienia odbywać się będzie wokół Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Koncert chwały, którego pierwsza edycja sięga 2003 roku, jest jedną z największych plenerowych imprez o charakterze ewangelizacyjnym, jakie odbywają się obecnie w Polsce. Co roku wspólnie z nami wydarzenie przeżywa ponad 10 tysięcy ludzi oraz znacznie więcej słuchaczy za pośrednictwem radia i transmisji internetowej!

Specyfikę koncertu tworzyć będzie, jak co roku, energetyczna muzyka, łącząca w odważnych
aranżacjach wpływy gospel, prasie&worship, hip-hopu czy brzmień gitarowych. Na scenie śpiewać będzie równocześnie 150 chórzystów, w tym ponad stuosobowy Chór dla Jezusa, którego członkowie podczas Żmudnych ćwiczeń warsztatowych przygotowują ambitny, wielogłosowy repertuar. Muzyczny fundament koncertu stanowi od lat chór i zespół Gospel Rain. Producentem muzycznym koncertu jest Grzegorz Głuch, a reŻyserem wydarzenia Marcin Wąsowski.

W tym roku do grona wykonawców zaprosiliśmy naprawdę wyjątkowych gości i wokalistów:
Natalię Niemen i Mate.o – charyzmatyczne postaci polskiej sceny chrześcijańskiej (m. in. TGD, New Life M.) posiadające jedne z najbardziej rozpoznawalnych głosów, genialnego rapera i freestyl’owca Kolę, zespół EnGedi oraz Armię Dzieci – nowy projekt lubelski skierowany do najmłodszych. Specjalnym gościem koncertu będzie ks. Tom Di Lorenzo z USA, który w czasie koncertu będzie głosił słowo i prowadził modlitwę.

Organizatorami koncertu są: Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny na Podwalu oraz Stowarzyszenie Artystyczne „GR”

designed by know-line.pl