Jacek Dehnel- prozaik, poeta, malarz

Data dodania: 08 kwiecień 2011

Miejska Biblioteka Publiczna

zaprasza na spotkanie

z Jackiem Dehnelem

współfinansowane przez Instytut Książki,

w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki

13 kwietnia 2011r., godz. 17.00

Filia Nr 12, ul. Żelazowej Woli 7

Spotkanie z pisarzem młodego pokolenia będzie pretekstem do dyskusji o całej jego twórczości.

Jacek Dehnel (ur. 1980 w Gdańsku), absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim, jest autorem pięciu tomików poetyckich i sześciu książek prozatorskich (m. in. „Lala”, „Balzakiana”, „Fotoplastikon”). Ukazało się niemieckie, hebrajskie, włoskie i słowackie tłumaczenie Lali, przygotowywane są przekłady na język hiszpański, węgierski, turecki, chorwacki i litewski. Tłumaczył także poezje Osipa Mandelsztama, Philipa Larkina i Karlisa Verdinša. Posługuje się piękną polszczyzną, opowiada zajmująco o swojej twórczości i wspaniale interpretuje własne teksty.

Przez kilka lat prowadził telewizyjny program kulturalny „ŁOSssKOT”, jest felietonistą portalu „Wirtualna Polska” i „Polityki”. Nosi tytuł Honorowego Ambasadora Polszczyzny, który otrzymał od Rady Języka Polskiego; jest laureatem Nagrody Kościelskich (2005) i Paszportu Polityki (2006). Zajmuje się również malarstwem i rysunkiem.

„Saturn, najnowsza powieść Jacka Dehnela, jednego z najgłośniejszych pisarzy młodego pokolenia, to przejmująca opowieść o życiu w cieniu geniusza. O niszczącej presji, jaką na syna wywiera potężny i despotyczny ojciec.

Serdecznie zapraszamy na literacką ucztę.

(wstęp wolny)

designed by know-line.pl