Jak ten czas leci! Wydział Elektrotechniki i Informatyki ma już 60 lat!

Data dodania: 16 maj 2024
Jak ten czas leci! Wydział Elektrotechniki i Informatyki ma już 60 lat!

Uroczysta gala, zjazd absolwentów oraz okolicznościowy mural to wydarzenia w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej, które odbędą się w piątek, 17 maja.

O godz. 13.00 odsłonięty zostanie mural na ścianie budynku wydziału. Jego projekt stworzył Dawid Ryski.

Dawid Ryski jest autorem licznych ilustracji prasowych (The Wall Street Journal, The Washington Post, The New York Observer, Przekrój, Newsweek), plakatów koncertowych, murali, okładek do płyt i książek oraz grafik dla firm odzieżowych. Współpracował m.in. z: Hermès, Apple, Diptyque, Converse, Volkswagen, Gestalten, Saucony, Eurovision Music Contest, British Council, Ikea.

Również w piątek Wydział gościć będzie swoich absolwentów.

O godz. 14.00 w sali 301 uczestnicy zjazdu spotkają się z władzami dziekańskimi. Będzie to doskonała okazja do przypomnienia historii wydziału, jego założycieli i wykładowców, a także do przedstawienia planów na przyszłość.

Godzinę później, o 15.00, zaplanowano spacer „Szlakiem wspomnień”. Absolwenci zwiedzą wydział, laboratoria naukowo-dydaktyczne oraz kampus Politechniki, podziwiając odnowione budynki i nowoczesne laboratoria.

Dziekan wydziału prof. Paweł Węgierek, podkreśla, jak ważne jest utrzymywanie więzi z absolwentami.

– Absolwenci wrócą do swojej uczelni, by wspólnie świętować oraz wspominać lata spędzone na studiach. Będzie to okazja do odnowienia starych znajomości, nawiązania nowych kontaktów oraz wymiany doświadczeń zawodowych i osobistych – mówi prof. Węgierek.

O godz. 18.00 absolwenci uczestniczyć będą w Gali Jubileuszowej w Centrum Konferencyjnym Atelia Lublin.

designed by know-line.pl