Jaka kultura? Ty decydujesz!

Data dodania: 07 maj 2015

[b]Lublin obudził się z zimowego snu. Sezon festiwalowy oficjalnie rozpoczęli studenci. Przed lublinianami seria plenerowych wydarzeń kulturalnych skupiających tłumy uczestników. Niestety coraz częściej dobrą zabawę psują osoby, które kulturalnie bawić się nie potrafią. [/b]

Od kilku lat można zauważyć duży wzrost liczby incydentów związanych ze spożywaniem alkoholu w przestrzeni publicznej podczas odbywających się w mieście imprez. Jednak to, na jakim poziomie będą kulturalne wydarzenia, zależy w dużej mierze od ich uczestników.

Warsztaty Kultury w Lublinie pomogły w stworzeniu kampanii billboardowej „Jaka kultura? Ty decydujesz!” dla Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin we współpracy z Komisją Przeciwdziałania i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wraz z początkiem maja w Lublinie pojawiły się billboardy opatrzone hasłem „Jaka kultura? Ty decydujesz!”. Przedstawiliśmy w formie kolorowych ilustracji przykłady negatywnych zjawisk, które często widzimy na ulicach podczas weekendów i sezonu letniego. Bohaterowie kampanii oddają mocz w miejscu publicznym, śmiecą i nadużywają alkoholu.

Pragnąć wzmocnić przekaz kampanii przygotowaliśmy też specjalne ilustracje do mediów społecznościowych. W Internecie bardziej dobitnie dowiadujemy się, że „uschnieci od rzucania śmieci” czy „kto na mur leje temu zbutwieje”. Bohaterowie mają też imiona, które świadczą o ich negatywnym zachowaniu. Wśród imprezowiczów można bowiem spotkać Naumora pospolitego, Murszczyna kałużnika i Syfilisa brudatnego.

Autorką ilustracji jest Florentyna Nastaj, absolwentka malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS, pracująca w Galerii Labirynt w Lublinie. Laureatka konkursu na Najpiękniejszą Książkę Roku 2010.

To już druga edycja kampanii społecznej „Jaka kultura? Ty decydujesz!”

designed by know-line.pl