Jan Kanty Pawluśkiewicz SENSY / BYTY / MARY

Data dodania: 29 wrzesień 2015

[b]Galeria Gardzienice prezentuje i zaprasza na wystawę malarstwa Jana Kanty Pawluśkiewicza pt. "Sens Byty Mary". [/b]

[b]Wernisaż wystawy:[/b]
22 października, godz. 18.00

[b]Czas trwania wystawy:[/b]
22 października – 4 grudnia 2015r.

[b]kurator wystawy:[/b]
Zuzanna Zubek-Gańska
[b]oprawa graficzna:[/b]
Jacek Gański

Wstęp na wernisaż i wystawę jest [b]bezpłatny[/b].

Galeria czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-18.00
Galeria Gardzienice, ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin

#1C

[b]Jan Kanty Pawluśkiewicz[/b] – kompozytor muzyki teatralnej, filmowej i kabaretowej, twórca monumentalnych dzieł oratoryjno-kantatowych – twierdzi, że maluje od zawsze. To przez młodzieńcze umiłowanie do rysunku wybrał się na wydział architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie zajmował się m.in. malarstwem, grafiką i rzeźbą. Ale najczęściej posługiwał się rysunkiem, pisząc muzykę. Po raz pierwszy swoje obrazy wystawił w 1999 r. w Piwnicy pod Baranami. Od tego czasu zaprezentował wiele serii obrazów, rysunków i grafik. Kreuje w nich wyjątkowo fantazyjny i magiczny świat, zawierający szczególny ładunek emocjonalny, pełen baśniowości i radości.

Wystawa [b]SENSY BYTY MARY[/b] to ekspozycja wcześniejszych obrazów, pochodzących z cykli: KRAJOBRAZY, FAKTY I LUDZIE, WĘDRÓWKI PO MORZU CZERWONYM, ŚCIANY , OGRÓD JOZAFATA oraz SENSY BYTY MARY.

Swoje obrazy Jan Kanty Pawluśkiewicz maluje [b]hinduskimi żelami rysunkowymi, będącymi technologiczną nowinką wśród malarskich materiałów[/b].

[i]„Żel mnie fascynuje[/i]- wyznaje Jan Kanty Pawluśkiewicz – [i]korzystam z fajerwerków żelu. On się błyszczy, przeskakuje, rozlewa; stwarza wrażenie trójwymiarowości. To rodzaj nadrealistycznych kreacji przeżyć, snów, nadziei, obaw. To świat prawdziwy, ale wizja rozmyta w nierealny sen”.[/i]

#2C
#3C

designed by net-line.pl