Janów Lub.: Oszutom mówią – NIE!

Data dodania: 18 listopad 2011

Wczoraj w Batorzu odbyło się spotkanie z seniorami, w ramach policyjnej akcji „Oszustom STOP”. Podczas rozmowy policjanci apelowali o czujność w kontaktach z osobami nieznajomymi, które wykorzystując ich ufność i dobre serce, mogą czyhać i na ich mienie.

Spotkanie z seniorami odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Batorzu. W ramach policyjnej akcji „Oszustom STOP” Policjanci apelowali o czujność w kontaktach z osobami nieznajomymi, które wykorzystując ich ufność i dobre serce, mogą czyhać i na ich mienie.
Jest to kolejne spotkanie w ramach tej akcji. Ostatnie tego typu spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Potoku Wielkim oraz w remizie OSP w Otroczu. Policjanci zapowiadają, że są już zaplanowane kolejne spotkania w innych gminach powiatu.

Policjanci przypominają: oszuści stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Zanim wpuścimy kogoś do naszego mieszkania sprawdźmy czy jest tym, za kogo się podaje. Zadzwońmy do instytucji, na którą się powołuje przypadkowy gość i zapytajmy czy kogoś do nas kierowali. Strzeżmy się również osób oferujących wyjątkowe okazje i nie obdarzajmy ich nadmiernym zaufaniem. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z tzw. „życiowej okazji” upewnijmy się, czy nie „padniemy” ofiarą oszustów.

Kradzieże mieszkaniowe, w których ofiarami zazwyczaj padają starsze, ufne osoby, dokonywane są zazwyczaj przez podających się za administratorów lub przedstawicieli pomocy społecznej młodych ludzi, którzy pod pretekstem oferowanej pomocy wchodzą do mieszkań, kradnąc nie tylko pieniądze, ale także rozmaite cenne przedmioty.

F.Ł./A.F.

designed by know-line.pl