Janów Lubelski: Niebezpieczny wypadek z bronią pneumatyczną.

Data dodania: 22 lipiec 2014

[center] Śrut wystrzelony z wiatrówki trafił w nogę przechodzącą obok posesji 5-letnią dziewczynkę. Jak wynika z ustaleń strzał oddał 19-letni mieszkaniec gminy Batorz, który celował do puszek. Ranna dziewczynka została przewieziona do szpitala, gdzie lekarze usunęli pocisk. Na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń. Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę. Strzelcowi grozi postępowanie za narażenie życia i zdrowia innej osoby.

O zdarzeniu, które miało miejsce kilka dni wcześniej powiadomili lekarze ze szpitala w Lublinie do którego trafiała 5-latka ze śrutem w nodze. Jak się okazało do wypadku doszło w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia.

Z ustaleń policjantów wynika, że 19-letni mężczyzna na posesji w miejscowości Rataj Ordynacki strzelał do puszek z karabinka pneumatycznego. Wystrzelony śrut prawdopodobnie rykoszetem trafił w przechodzącą obok posesji 5-letnią dziewczynkę. Dopiero wczoraj dziecko zostało przewiezione do szpitala.

Lekarze w trakcie zabiegu chirurgicznego usunęli śrut, na szczęście rana okazała się niegroźna. Dziecko zostało jednak w szpitalu na obserwacji. Policjanci zabezpieczyli karabinek pneumatyczny z którego został oddany pechowy strzał, zabezpieczony zostanie również usunięty śrut.

Za takie zachowanie grozi odpowiedzialność karna za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Policja ostrzega, że zarówno broń pneumatyczna, jak i inne przypominające broń urządzenia niebezpieczne dla życia lub zdrowia powinny być używane bezpiecznie, rozsądnie oraz zgodnie z obowiązującym prawem. Wszelkie przypadki użycia przedmiotów przypominających broń oraz broni pneumatycznej w sposób, który może kogokolwiek narazić na utratę życia, zdrowia lub mienia niesie za sobą odpowiedzialność karną.[/center]

designed by know-line.pl