#JATEŻ 10. MARCA GODZ. 19.00, GALERIA LABIRYNT

Data dodania: 05 marzec 2018

SPEKTAKL NA 100-LECIE PRAW WYBORCZYCH POLEK
Zapraszamy na spektakl Teatru Forum. Jest to rodzaj teatru interaktywnego, który zakłada dialog z publicznością i wspólne poszukiwanie odpowiedzi na postawione na scenie pytanie. Twórca Teatru Uciśnionych, Augusto Boal mówił, że ten teatr nie jest sam w sobie rewolucyjny, ale jest próbą generalną przed rewolucją.
Już 10 marca 2018 o godz. 19.00 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się pokaz spektaklu #jateż, będącego częścią projektu „Pola walki” dedykowanego rocznicy praw wyborczych Polek oraz lubliniankom. Spektakl "#jateż" dotyczy przemocy wobec kobiet w przestrzeni publicznej. Przemocy, która nas boli, męczy i uwiera. Przemocy, o której chcemy rozmawiać i której chcemy się przeciwstawić.
Nad spektaklem pracowała grupa Ma(g)daleny Warszawa – tworzona także przez lublinianki – będąca częścią międzynarodowego ruchu Ma(g)dalen i używająca Teatru Uciśnionych do mówienia o opresji kobiet w społeczeństwie. W grupie nie ma zawodowych aktorek, są kobiety – aktywistki, żony, matki, córki, partnerki, społeczniczki, performerki, pracownice, siostry, wolnomyślicielki itp. Kobiety, które chcą rozmawiać i zadają sobie oraz publiczności pytanie jak postępować w obliczu opresji.
Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach miejskiego programu Stypendiów Prezydenta Miasta Lublin i zakłada również powstanie filmu, wystawę prac plastycznych oraz pokaz illuminacji w przestrzni miejskiej

designed by net-line.pl