Jej Wysokość Tajlandia w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe

Data dodania: 06 czerwiec 2016
 

"Twoja

 

W ramach Cyklu „Twoja kolej!” zapraszamy na spotkanie, na którym dowiemy się, dlaczego Tajlandia jest krajem uśmiechniętych ludzi. Spotkanie podróżnicze poprowadzi Agnieszka Gronek.

Miastem, które ma najdłuższą nazwę spośród wszystkich miast na świecie jest Bangkok, a brzmi ona: „miasto aniołów, wielkie miasto, wieczny klejnot, niezdobyte miasto boga Indry, wspaniała stolica świata wspomaganego przez dziewięć pięknych skarbów, miasto szczęśliwe, obfitujące w ogromny Pałac Królewski, który przypomina niebiańskie miejsce, gdzie rządzi zreinkarnowany bóg, to miasto dane przez Indrę, zbudowane przez Vishnukarna”. Czym może nas zaskoczyć Azja Południowo-Wschodnia? Co ciekawego i co niebezpiecznego może przydarzyć się w czasie podróży do Tajlandii? Jak się dobrze spakować, o czym pamiętać, czego unikać, co warto zobaczyć, a gdzie lepiej się nie pojawiać. Garść niezbędnych informacji o prawie tajskim, lokalnych przysmakach, różnicach kulturowych i niezwykle inteligentnych słoniach na pewno przyda się wszystkim, którzy właśnie planują wakacyjne urlopy.

Agnieszka Gronek – kulturoznawczyni, podróżniczka i pilotka wycieczek. Od trzech lat bardziej w Azji Południowo-Wschodniej niż w Europie, częściej w Bangkoku niż w rodzinnym Lublinie. Kolekcjonerka nietypowych przygód i dużej ilości walizek. Kiedyś na pewno napisze książkę. Tymczasem wolny czas spędza jeżdżąc na rowerze i chodząc po górach (tak dla odmiany w Polsce).

O cyklu:

„Twoja kolej!” to cykl otwarty na pomysły mieszkańców dzielnicy Czuby Południowe, w  którym każdy, kto się do nas zgłosi, będzie mógł poprowadzić swoje autorskie warsztaty/zajęcia, korzystając z naszego wsparcia. Wiemy, że są wśród Was – mieszkańców dzielnicy Czuby Południowe, ludzie z pasją, animatorzy, którzy chętnie angażują się w działalność kulturalną dzielnicy, pełni energii i zapału do działania lokalni liderzy. Wiemy, że macie mnóstwo pomysłów na działania aktywizujące i integrujące mieszkańców. Zapraszamy Was do współpracy! W projekcie „Twoja kolej!” będziecie mogli zrealizować swój pomysł, podzielić się umiejętnościami, które posiadacie.  Zajmiemy się stroną organizacyjną, Was pozostawiamy prowadzenie warsztatów. Na zgłoszenia czekamy od teraz przez cały czas. Koordynatorką cyklu jest Marta Graban-Butryn. Kontakt – m.graban-butryn@ddkczubypoludniowe.pl

Wstęp wolny!

 

designed by net-line.pl