Joanna Bator w Teatrze Starym! Bitwa o literaturę: odzyskany głos, odnaleziona pamięć, odwieczna siła

Data dodania: 05 kwiecień 2022
Joanna Bator w Teatrze Starym! Bitwa o literaturę: odzyskany głos, odnaleziona pamięć, odwieczna siła

Rozmowa tłumaczona na polski język migowy      

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od marca 2022 r.
Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka „Na żywo”) oraz Facebooku Teatru Starego

Gość: Joanna Bator
Prowadzący: Michał Nogaś

O kobietach, rodzinnych historiach i najważniejszych miejscach na ziemi z Joanną Bator, laureatką Nagrody Literackiej „Nike”, autorką „Gorzko, gorzko”, porozmawia Michał Nogaś

Joanna Bator jest z wykształcenia kulturoznawczynią i filozofką. Dla literatury porzuciła
pracę akademicką. Międzynarodowe uznanie przyniosła jej pierwsza powieść „Piaskowa
Góra” (2009), a potwierdziła je „trylogia wałbrzyska”, do której należy kolejno „Chmurdalia” (2010) i „Ciemno, prawie noc” (2011). Za ostatnią z wymienionych autorka uhonorowana została Literacką Nagrodą Nike. Za całokształt twórczości tłumaczonej na język niemiecki otrzymała Nagrodę Literacką Usdomer, Nagrodę Literacką im. Stefana Heima, Nagrodę Literacką im. Hermana Hessego oraz szwajcarską Nagrodę Literacką Spycher. W 2021 roku została laureatką polsko-niemieckiej Karkonoskiej Nagrody Literackiej. Jej najnowsza powieść to bestsellerowa saga „Gorzko, gorzko” (2020). Joanna Bator mieszka w Podkowie Leśnej z mężem i gromadą zwierząt. Jej pasją jest bieganie.

[Zbliżenie na twarz uśmiechniętego mężczyzny w ujęciu z ptasiej perspektywy. Mężczyzna ma niebieskie oczy, okulary z grubymi, ciemnymi oprawkami, jasną brodę i wąsy. Na głowie ma czapkę z daszkiem. W rozmytym, ciemnym tle wyróżnia się jasny zarys ramion.]

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

fot. Albert Zawada

fot. Albert Zawada

designed by know-line.pl