Jubileusz Teatru ITP w Chatce Żaka! | 29.04.2016 g.18:00

Data dodania: 13 kwiecień 2016

[b]Teatr ITP obchodzi w tym roku swój wielki jubileusz 15-lecia. Z tej okazji grupa przygotowuje koncert zatytułowany „NIEZNANE DROGI PANA”, podczas którego będzie można usłyszeć utwory znane widzom ze spektakli studenckiego teatru.[/b]

#1C

Grupa, prowadzona przez ks. Mariusza Lacha, powstała wiosną 2001 roku. Od tamtego czasu odbyło się łącznie 26 premier. Teatr ITP stawia przede wszystkim na spektakle muzyczne, choć w swoim dorobku ma cykl „Sceny Edukacyjnej ITP”, w ramach której wystawiane są dramaty (najnowszym spektaklem z tego cyklu jest „Wizyta” oparta na dramacie Friedricha Dürrenmatta: "Wizyta starszej pani"). Zespół ma za sobą wiele sukcesów. W 2006 roku otrzymał nominację do nagrody „TOTUS” w kategorii „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej”. Podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Studenckich w Warszawie (2013), ks. Mariusz Lach dostał nagrodę za najlepszą reżyserię, zaś aktorka teatru, Aleksandra Ciemierkiewicz, otrzymała nagrodę za najlepszą rolę żeńską. To tylko niektóre z wielu osiągnięć studenckiego teatru.

Podsumowanie 15-lecia działalności Teatru ITP nastąpi podczas koncertu jubileuszowego w Sali widowiskowej ACK UMCS „Chatka Żaka”. Wydarzenie odbędzie się [b]29. Kwietnia (piątek) o godz. 18.00[/b]. Szczegóły dotyczące wejściówek dostępne są na stronie itp.kul.lublin.pl.

(Po bilety zapraszamy do naszego KONKURSU!)

designed by net-line.pl