Jubileuszowy koncert Budki Suflera w Ogrodzie Saskim

Data dodania: 07 czerwiec 2024
Jubileuszowy koncert Budki Suflera w Ogrodzie Saskim

Zespół Budka Suflera świętuje w tym roku 50-lecie rozpoczęcia działalności. Z tej okazji 15 czerwca w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim odbędzie się koncert „Czarodzieje i hipisi”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Obchody 50-lecia Budki Suflera nie mogły się odbyć nigdzie indziej, niż w rodzinnym mieście artystów. To piękny moment dla świętujących muzyków, a dla nas okazja do sięgnięcia po ulubione płyty i melodie z ich bogatego repertuaru. Jestem przekonana, że w życiu wielu z Państwa jest mnóstwo chwil, którym towarzyszyły melodie kolejnych przebojów zespołu. Zapraszam więc do wspólnego świętowania jubileuszu jednej z najbardziej rozpoznawalnych grup pochodzących z Lublina – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Jubileuszowy koncert Budki Suflera „Czarodzieje i hipisi” odbędzie się w sobotę (15 czerwca) o godz. 18.00 w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim. Jubilatom będą towarzyszyć niezwykli goście – przyjaciele i idole twórców zespołu. Na scenie pojawią się m.ni. Józef Skrzek i Antymos Apostolis. Nie są to jednak jedyni goście, którzy uświetnią to wydarzenie. Jak zapowiadają członkowie grupy, w Muszli Koncertowej pojawią się „Artyści, którzy kiedyś im pomogli – Czarodzieje, których muzyka ich inspirowała”.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki, które będą wydawane w siedzibie Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin (ul. Złota 2) w poniedziałek (10 czerwca) w godz. 11.30-14.30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 zaproszenia. W dystrybucję wejściówek włączają się także lubelskie media – Radio Lublin oraz TVP Lublin.

Organizatorami koncertu są Budka Suflera, Miasto Lublin oraz Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”.

designed by know-line.pl