Jubileuszowy koncert Lubelskiej Federacji Bardów

Data dodania: 27 marzec 2024
Jubileuszowy koncert Lubelskiej Federacji Bardów

Miasto Lublin zaprasza na jubileuszowy koncert Lubelskiej Federacji Bardów w 25. rocznicę działalności artystycznej zespołu i z okazji 19 rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II. Koncert „Miłość mi wszystko wyjaśniła” odbędzie się 2 kwietnia w Bazylice oo. Dominikanów.

 

Lubelska Federacja Bardów to jedna z muzycznych wizytówek Lublina, od dwudziestu pięciu lat przedstawiająca swój oryginalny, w dużej mierze autorski repertuar. Zapraszam Państwa na koncert „Miłość mi wszystko wyjaśniła”, poprzez który zespół chce uczcić zarówno jubileusz swojej działalności, jak i upamiętnić rocznicę śmierci Jana Pawła II. Będzie to okazja do refleksji nad twórczością literacką Karola Wojtyły ujętą przez lubelskich artystów w muzyczne ramy – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

 

Lubelska Federacja Bardów działalność sceniczną rozpoczęła w 1999 roku. Ten jubileusz artyści zamierzają uczcić przypominając w kilku koncertach swoje najważniejsze dokonania. Pierwsze z cyklu wystąpień jubileuszowych poświęcają pamięci Papieża Polaka Jana Pawła II, wracając do koncertu „Miłość mi wszystko wyjaśniła”. Miał on premierę w Filharmonii Lubelskiej 24 lata temu w związku z 80. urodzinami Karola Wojtyły. Jego program składa się z wierszy i fragmentów wystąpień papieskich, do których Federaci skomponowali muzykę. Płyta będąca zapisem koncertu została sprzedana w nakładzie ponad 50 tys. egzemplarzy. Teraz ponownie Lubelska Federacja Bardów wykona na scenie ten wyjątkowy repertuar.

 

Koncert „Miłość mi wszystko wyjaśniła” odbędzie się w poniedziałek (2 kwietnia) o godzinie 20.00 w Bazylice oo. Dominikanów przy ul. Złotej 9. Wstęp jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają pętlę indukcyjną.

designed by know-line.pl