Julia Marcell "Proxy" – koncert

Data dodania: 13 czerwiec 2016

 

 
Zespół wystąpi w składzie:

Julia Marcell – śpiew, gitara, pianino
Mandy Ping-Pong – altówka, śpiew, klawisze
Thomas Fietz / Sebastian Schmidt – perkusja
Thomsen Slowey Merkel – bas

Przebojem podbiła polski rynek muzyczny. W 2009 roku, dzięki wsparciu internautów wydała swój pierwszy album „It Might Like You” za który otrzymała prestiżowy „Paszport Polityki” i pełen zachwyt krytyki. Za drugi album „June” otrzymała Fryderyka. Jak będzie tym razem? Tym razem będzie przede wszystkim po polsku (!). Chociaż Julia mieszka i tworzy w Berlinie, tam produkuje swoje płyty, postanowiła zrobić polskim fanom miłą niespodziankę. Tak sama opisuje swój najnowszy projekt: „Jest moją reakcją na tu i teraz, na naszą popową, rozkrzyczaną, odblaskową rzeczywistość, której zasady działania stają się coraz bardziej i bardziej absurdalne i niezrozumiałe…” Zapowiada się bardzo ciekawie.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Julia Marcell pisze i gra muzykę zorientowaną na piosenki. Z aranżacjami opartymi na starannie dobranych, mocnych partiach bębnów i basu, pulsującej gitarze elektrycznej, pianinie i brudnej, zniekształconej efektami altówce. Jest to muzyka, która łączy w sobie wiele gatunków, ale nigdy nie oddala się za bardzo od idei popowej piosenki, opowieści zamkniętej w 3 minutach. Nawet jeżeli czasem zespół lubi zatopić się w ścianie dźwięku lub w dziesięciominutowej rytmicznej pętli – wszystko to ma służyć piosence. Niektóre z tych piosenek bywają dość mroczne i melancholijne, niektóre wznoszą i roznoszą swoją energią, niektóre pędzą jak szalona ciężarówka na autostradzie w filmowym pościgu, a niektóre są czułe i emanują niesamowitym ciepłem. Te piosenki to podróż. Julia wyśpiewuje swoje emocjonalne opowieści o dorastaniu i wspomnieniach, gdzie echa wydarzeń są filtrowane przez lata doświadczeń. Czasami figlarne i abstrakcyjne, czasem proste, czasem niepokojące, ale zawsze pełne humoru i auto-ironii.

Julia Marcell – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, multi-instrumentalistka, ma na swoim koncie 3 albumy – ufundowane dzięki internautom "It Might Like You" z 2008 roku, "June" z 2011, z piosenkami „Matrioszka” i „Echo”, które długo zajmowały wysokie pozycje list przebojów, oraz zeszłoroczną "Sentiments", nazywaną przez prasę muzyczną jej najlepszą płytą dotychczas.
Julia została laureatką prestiżowych nagród m.in.: PASZPORTU POLITYKI 2012 w kategorii Muzyka Popularna, FRYDERYKA 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również Nagrody Artystycznej miasta Torunia Im. Grzegorza Ciechowskiego 2011.
Obok własnych piosenek, Julia Marcell pisze również muzykę do filmu i teatru. Jest autorką m.in. ścieżki dźwiękowej do najnowszego obrazu Przemysława Wojcieszka „Jak całkowicie zniknąć” (2015), oraz sztuk teatralnych „Kamienne niebo zamiast gwiazd” (2014) oraz „Kronos” (2014) w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.
Julia i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili między innymi Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. Wystąpili również na wielu festiwalach – SXSW, Eurosonic Festival, The Great Escape Festival, Reeperbahn Festival, CO-POP, Open’er Festival, Męskie Granie i wielu innych.

O Julii Marcell piszą:
Młoda, a zdecydowana. Gra, na czym chce i jak chce. Śpiewa. Jest pozbawiona bardzo polskiego kompleksu – zaściankowości.
Agnieszka Szydłowska

Autorska propozycja na poziomie europejskim. Julia od początku podąża własną drogą, odporna na wpływ zewnętrznej rzeczywistości.
Piotr Metz

Kilkuletnia perspektywa zmienia punkt widzenia: zbiórka pieniędzy na pierwszą płytę Julii Marcell dziś wydaje się łatwa, trudne jest to, co się stało później. Utrzymanie pozycji wokalistki i autorki, która stąpa po cienkiej linii między popem a sceną alternatywną. Na trzeciej płycie „Sentiments” po raz kolejny udaje jej się to, za co nagradzaliśmy ją Paszportem POLITYKI – podąża własną drogą (…)
Bartek Chaciński

Singiel promujący nową płytę “Andrew”:
https://youtu.be/dp2po8HRC6k

 

WSTĘP PŁATNY:

Bilety: I – 40 zł, II – 30 zł, III – 20 zł, stojące – 15 zł
 

(www.teatrstary.eu)

designed by net-line.pl