Już 2 maja na Stadionie Narodowym finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Data dodania: 27 kwiecień 2015

[b]Triumfatorów XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski i wyłonią mistrzów Polski w kategoriach U-10 i U-12 wśród dziewcząt i chłopców. Na zwycięzców czeka upragniony Puchar Tymbarku oraz zaproszenie na mecz eliminacji mistrzostw Europy pomiędzy Polską i Gruzją.[/b]

STADION NARODOWY DLA NAJLEPSZYCH

Z ponad 270 tysięcy dzieci zgłoszonych do tegorocznej edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w grze pozostało blisko 800 najbardziej utalentowanych piłkarsko dziewcząt i chłopców w Polsce. To najlepsi z najlepszych – mistrzowie wszystkich województw w kategoriach
U-10 i U-12. Ich zmagania i popisowe akcje obejrzymy podczas Finału Ogólnopolskiego, który rozegrany zostanie w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie. Zwycięzców XV edycji poznamy
2 maja na Stadionie Narodowym, na który tego dnia zwrócone będą oczy wszystkich sympatyków futbolu w Polsce. Przez cały dzień ten największy obiekt sportowy w kraju tętnił będzie ogromem piłkarskich emocji i atrakcji, które czekać będą na kibiców oraz rodziny, chcące spędzić majówkę aktywnie i w sportowej atmosferze. Wydarzeniem dnia będą mecze finałowe Pucharu Tymbarku oraz finał Pucharu Polski, który zostanie rozegrany tuż po rozgrywkach dzieci. W przerwach między meczami Turnieju wystąpią takie gwiazdy jak Margaret, Tomasz Dolski oraz Grzegorz Hyży.
Zanim dziewczęta i chłopcy wybiegną na boiska, 30 kwietnia nastąpi uroczyste otwarcie i losowanie grup na Placu Defilad w Warszawie. Jeszcze tego samego dnia dzieci rozpoczną rywalizację sportową rozgrywając na boiskach bocznych Legii Warszawa i Agrykoli pierwsze mecze grupowe. Kolejne mecze fazy grupowej oraz pucharowej zostaną rozegrane w dniu 1 maja na wspominanych obiektach.
Finał tegorocznej rywalizacji o Puchar Tymbarku rozegra się 2 maja na murawie Stadionu Narodowego gdzie odbędą się mecze o 3. miejsce oraz mecze finałowe, które zdecydują o tym, kto zdobędzie Puchar Tymbarku oraz tytuł mistrzów Polski.
Przed nami Wilki Finał XV Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Będzie to wyjątkowy pokaz piłkarskich umiejętności, gry zespołowej, ale przede wszystkim niesamowitego zaangażowania i pasji. Wśród tegorocznych finalistów z pewnością są przyszli reprezentanci Polski. Historia turnieju pokazuje, że jest on nie tylko fantastyczną przygodą piłkarską, ale może być również początkiem prawdziwej kariery sportowej na miarę Arkadiusza Milika. Zdobywców Pucharu Tymbarku już po raz drugi poznamy na Stadionie Narodowym, co sprawia, że Turniej, którego od 9 lat jesteśmy głównym sponsorem ma najbardziej niezwykły finał, jaki tylko każde dziecko mogłoby sobie wymarzyć – powiedział Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Grupy Maspex Wadowice i współwłaściciel firmy Tymbark.
Zapytano mnie ostatnio, dlaczego warto wziąć udział w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”? Warto, bo to fantastyczna przygoda kończąca się w magicznym miejscu. W miejscu zdecydowanie najważniejszym w kraju, jeśli chodzi o infrastrukturę. W miejscu, w którym gra reprezentacja Polski, w którym rozgrywany jest finał Pucharu Polski. Oby w przypadku niektórych zawodników był to świetny prognostyk na przyszłość, bo może to im będzie dane zagrać na takim poziomie? Warto, bo nasz turniej, to możliwość konfrontacji z najlepszymi w Polsce w fantastycznych warunkach. Trenerzy, zawodnicy, rodzice nie muszą się o nic martwić, bowiem zawody są perfekcyjnie przygotowane. Turniej ogląda się bardzo przyjemnie. Jestem przekonany, że uczestniczy się w nim z jeszcze większą przyjemnością. To piłka nożna w pełni tego słowa znaczeniu. Spontaniczna, żywiołowa. Nie ma w tym żadnego kunktatorstwa. Momentów, kiedy zawodnicy myślą, aby już nie grać w piłkę, bo wygrywają. Nie! Nawet przy wyniku 0:1 biegną po futbolówkę tak, jakby od tego zależało istnienie całego świata! To kapitalna sprawa! Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to znakomity moment, aby zakochać się w piłce nożnej już na całe życie. Zostać zawodowym piłkarzem, a jeżeli nie, to kibicem lub kimś, kto sport wspiera. Już nie mogę się doczekać wielkiego finału na Stadionie Narodowym – powiedział Marcin Dorna, trener reprezentacji Polski
U-21 .
Wszyscy, którzy nie znajdą się 2 maja na Stadionie Narodowym będą mogli obejrzeć finałowe mecze Turnieju za pośrednictwem transmisji internetowej na stronie www.zpodworkanastadion.pl

NAGRODA GŁÓWNA

Zwycięzcy tegorocznej edycji Turnieju obejrzą mecz eliminacji do Mistrzostw Europy we Francji pomiędzy Polską i Gruzją, który zostanie rozegrany 13 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Będzie to niezwykle emocjonujący i ważny dla reprezentacji Polski mecz, gdyż jego stawką będzie utrzymanie pozycji lidera w grupie eliminacyjnej, a zwycięstwo przybliży podopiecznych Adama Nawałki do awansu na mistrzostwa rozgrywane we Francji.
TURNIEJ PRZYSZŁYCH REPREZENTANTÓW POLSKI
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziewięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.
Podczas swojej 15-letniej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Marcina Kamińskiego, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.

Patronat honorowy nad XV edycją Turnieju sprawuje Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Patronat nad rozgrywkami objęły również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz UEFA Grassroots.
Patronat medialny: Radio Zet, TVN, Bravo Sport, Onet, Echo Dnia, Express Bydgoski, Gazeta Krakowska, Gazeta Lubuska, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Wrocławska, Kurier Lubelski, Kurier Szczeciński, Nasze Miasto Gdańsk, Nasze Miasto Katowice, Nasze Miasto Łódź, Nasze Miasto Poznań, Nasze Miasto Warszawa, Nowa Trybuna Opolska, Nowiny i Futbol.pl.
Partnerem XV edycji Turnieju jest firma Reporter Young.
Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach:
www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

designed by know-line.pl