Już dzisiaj Dzień Ziemi i Dzień Geografa na UMCS

Data dodania: 24 kwiecień 2015

[b]Dzisiaj, 24 kwietnia br. o godz. 10.00 na Wydziale Nauki o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS (Lublin, Al. Kraśnicka 2cd) oraz w okolicach Wydziału rozpoczną się obchody Światowego Dnia Ziemi.[/b]

Różnorodne zajęcia, widowiskowe pokazy i atrakcyjne warsztaty odbywać się będą od godz. 8.30 do 15.30, oficjalne otwarcie zaplanowano o godz. 10.00 w auli im. E.Romera na I piętrze.

Wśród licznych zajęć zaplanowano m.in. [b]warsztaty geologiczne i garncarskie, zajęcia dotyczące zjawisk optycznych w atmosferze, tajemnic wody i Układu Słonecznego a także wypraw wysokogórskich, świata wikingów oraz poświęcone pogodzie.[/b] Odbędą się również [b]wykłady i prezentacje m.in. na temat powstawania wielkich miast i rzymskich technologii, fauny prehistorycznej, bursztynu czy też południa USA, nie zabraknie ciekawych wystaw, gier i konkursów, m.in. zostanie zorganizowany bieg przełajowy „Cambodia Cross-Country” o puchar Rektora UMCS (na terenie zielonym w Kampusie Zachodnim UMCS, tzw. Kambodży). Więcej informacji na temat biegu:[/b]
http://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,58,bieg-o-puchar-rektora-umcs-cambodia-cross-country-,23203.chtm

[b]Szczegółowy program[/b] Dnia Ziemi dostępny jest pod linkiem:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1PKyQmDXu2IbYEBm0C9Z_ba-7mDB8xAt0dt0Ei3Id2Es/edit#gid=0

[b]Światowy Dzień Ziemi[/b] to prowadzona na całym świecie akcja promocji postaw ekologicznych, której początki sięgają lat 70-tych XX wieku, kiedy inicjatywa otrzymała poparcie ze strony ONZ. Związane z nią imprezy i wydarzenia organizowane są corocznie wiosną w wielu krajach. W ramach akcji – corocznie Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS gości w swojej siedzibie uczniów i nauczycieli szkół z regionu lubelskiego. Bogata oferta wykładów, warsztatów, zajęć terenowych, wystaw, konkursów z nagrodami ma przypominać młodzieży, jak ważne w naszym życiu jest środowisko naturalne i jego ochrona.

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi będą połączone z obchodami [b]Ogólnopolskiego Dnia Geografa[/b], który w tym roku odbywać się będzie pod hasłem „Mapa – wizerunek świata”. Rok 2015 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Mapy. Obok promocji postaw proekologicznych, zajęciom i warsztatom organizowanym na naszym Wydziale będzie przyświecać również idea propagowania użyteczności wiedzy geograficznej w różnych dziedzinach życia oraz prezentacja szerokich możliwości przekazu informacji poprzez współczesną mapę.

designed by know-line.pl