Już w niedzielę możesz wybrać organizację, która otrzyma grant na projekt dla Ciebie i Twojego otoczenia!

Data dodania: 13 październik 2015

[b]Już 18 października br. w Pasażu Tesco przy ulicy Orkana 4 w Lublinie odbędzie się głosowanie w ramach programu grantowego „Plebiscyt Sąsiedzki”, skierowanego do organizacji społecznych działających na terenie Lublina. Przyjdź i pomóż wybrać zwycięzcę, który otrzyma dofinansowanie na projekt w Twojej okolicy![/b]

Spośród zgłoszeń do programu grantowego „Plebiscyt Sąsiedzki”, Jury właśnie wybrało 2 projekty, które zostaną poddane otwartemu głosowaniu. Wydarzenie odbędzie się już 18 października w godzinach 12:00-18:00 w Pasażu Tesco przy ulicy Orkana 4 w Lublinie.
W Wielkim Głosowaniu wezmą udział: [b]Fundacja VERBA i Stowarzyszenie ON/OFF.[/b] Pierwsza organizacja zgłosiła projekt pt. [b]„Niezwykłe spotkania”[/b], który ma na celu oswajanie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z temat niepełnosprawności. W ramach grantu zostanie przeprowadzonych 10 warsztatów edukacyjnych w lubelskich przedszkolach oraz jedno otwarte spotkanie w Pasażu Tesco. Z kolei drugi finalista zgłosił projekt o tytule [b]„O zgrozo…! W starym kinie w Lublinie”[/b], którego celem jest włączenie społeczności lokalnej w proces twórczy, którego efektem będzie niemy, krótkometrażowy film grozy. Scenariusz wyłoniony zostanie z prac, nadesłanych przez uczniów szkół gimnazjalnych z terenu Śródmieścia. Akcja filmu rozgrywać się będzie na tle Lublina okresu międzywojnia. Obsada wybrana zostanie w formie castingu otwartego dla mieszkańców Śródmieścia. Po realizacji nastąpi spotkanie twórców filmu oraz zaproszonych gości, w czasie którego odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu. Uroczysta premiera obrazu nastąpi podczas II edycji Festiwalu „PERŁA I FRAK, czyli flirt w stylu retro”.

Program grantowy „Plebiscyt Sąsiedzki” jest częścią akcji „Poznaj bliskiego sąsiada” skierowanej do lokalnych społeczności oraz klientów Pasaży Tesco. Jego celem jest wsparcie realizacji projektów, które wpłyną na rozwój lokalnych społeczności i posłużą ich dobru. Do plebiscytu mogły zgłaszać się m.in. stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne czy placówki wychowawczo-edukacyjne.

Głos będzie mógł oddać każdy, kto pojawi się w Pasażu Tesco! Ponadto klienci, którzy okażą przy głosowaniu paragon, zwiększą szansę na wygraną swojego faworyta. Każdy głos z dowodem zakupu będzie liczony podwójnie. Podczas wydarzenia laureaci zaprezentują swój projekt oraz przedstawią, w jaki sposób wesprze on lokalną społeczność. Głosowaniu będą towarzyszyć gry i zabawy, animacje oraz liczne promocje i oferty specjalne, przygotowane przez sklepy i punkty usługowe w Pasażu Tesco. Organizacja, która otrzyma większą ilość głosów zdobędzie dofinansowanie w wysokości 2 000 zł!
Oficjalne wyniki głosowania zostaną podane po zakończeniu wydarzeń we wszystkich lokalizacjach czyli 27.11.2015, na stronie www.pasaztesco.pl

designed by net-line.pl