KALINA JĘDRUSIK z cyklu „WIELKIE DAMY PIOSENKI AKTORSKIEJ”

Data dodania: 20 lipiec 2016

Recital-monodram aktorki Patrycji Zywert-Szypki to zaledwie mała próba przybliżenia postaci Kaliny Jędrusik takiej, jaka była – z jej marzeniami, wyobrażeniami o sobie samej, o świecie, o ludziach, z jej największą miłością – Stanisławem Dygatem, wreszcie z jej ogromnym talentem aktorskim i wokalnym.

Patrycja Zywert-Szypka jest dobrze znana widzom Teatru Muzycznego w Lublinie, ze spektaklu „Trzy razy Piaf” Artura Barcisia, w którym tryumfuje jako „Zakochana Piaf”.

Była pierwszą polską Marylin Monroe. Uwodziła. Spojrzeniem sarnich oczu, zmysłowymi ustami kuszącymi obietnicą pocałunków, smukłą talią, biustem…
 
Miała opinię wampa. Uwielbiała prowokować. Skandalizowała. Szokowała.
 
Całe życie jednak czarowała…
 
 
Miała szeroko otwarte serce i ramiona, duszę, i umysł, to była osoba, która wiedziała, że na tym świecie wszystko jest możliwe i niczego nie można nazwać: na pewno i ostatecznie.
Na scenie Teatru Muzycznego w Lublinie zobaczą Państwo Kalinę znaną i nieznaną, bliską i daleką, zmysłową i purytańską, wielką niemalże divę i prostą babkę z Gnaszyna.
Kalinę, która była i jest wielką damą polskiego kina.
Patrycja Zywert-Szypka: "Nie przypominam Kaliny Jędrusik, wyglądam zupełnie inaczej, mam inny głos, oczy, usta, nogi, biust…, no może ten wzrost, ale to i tak kusi, nęci, wabi, by choć przez chwilę spróbować znaleźć się w jej świecie."
 
Sprzedaż i rezerwacja biletów:

Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21
Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu

designed by net-line.pl