Kapsuła czasu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 w Parku Ludowym

Data dodania: 10 październik 2023
Kapsuła czasu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 w Parku Ludowym

Miasto Lublin zaprasza mieszkańców i mieszkanki Lublina do współtworzenia kapsuły czasu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Można się włączyć w tę inicjatywę poprzez udział w krótkich nagraniach video lub przekazanie symbolicznych przedmiotów związanych z Lublinem i obchodami roku młodych.

W tym wyjątkowym roku Lublinem rządzi młodzież, a my słuchamy i uczymy się od niej tego, w jakim świecie chce żyć, jakie wartości są dla niej ważne oraz jakiego wsparcia od nas oczekuje. Wierzę, że wypracowywane rozwiązania i projekty dadzą młodym satysfakcję oraz radość z bycia jego mieszkankami i mieszkańcami. To wszystko, co udało nam się stworzyć w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży, chcemy zachować dla kolejnych pokoleń. W kapsule czasu zatrzymamy wspomnienia i obraz Lublina z 2023 roku. Zapraszam do wspólnego przekazania wiadomość dla przyszłych mieszkanek i mieszkańców naszego miasta – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Kapsuła czasu będzie zawierać symboliczne przedmioty ważne z perspektywy młodego człowieka i związane z naszym miastem. Jednym z jej elementów będą także życzenia, pozdrowienia i przesłania dla kolejnych pokoleń od obecnych mieszkanek i mieszkańców Lublina. Każda chętna osoba będzie miała możliwość nagrania 30-sekundowej wiadomości audiowizualnej, która następnie zostanie zapisana na nośniku i trafi do kapsuły. Nagrania odbędą się jutro (11 października) w godz. 11.00-15.00 na Placu Litewskim. Materiały video będą realizowane we współpracy z wykładowcami i studentami kierunku Media i dziennikarstwo Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Dodatkowo, 13 października do Hej! przy ul. Peowiaków 11 będzie można przynieść przedmioty, które kojarzą się z Lublinem, jako Europejską Stolicą Młodzieży, np. naklejkę, przypinkę, pocztówkę czy inny drobny przedmiot o szczególnym znaczeniu.

Przygotowana kapsuła czasu z informacją, żeby otworzyć ją najwcześniej w 2123 roku zostanie zakopana w drugiej połowie października, w Parku Ludowym. Wówczas odbędą się tam uroczystości otwarcia Alei Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. O szczegółach tego wydarzenia poinformujemy oddzielnym komunikatem.

Ostatnia kapsuła czasu powstała z okazji Jubileuszu 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi i jest przechowywana pod powierzchnią Placu Litewskiego, w miejscu gdzie aktualnie rośnie topola czarna.

 

designed by net-line.pl