Kiermasz Produktów Regionalnych i Festiwal Smaków Włoskich

Data dodania: 16 marzec 2011

Jak co miesiąc Galeria GALA zaprasza wszystkich miłośników zdrowych i naturalnych produktów spożywczych na kolejną odsłonę „Festiwalu Smaków”. Najbliższy Kiermasz Produktów Regionalnych odbędzie się już w sobotę i niedzielę, 19 i 20 marca.

Kolejna edycja zapowiada się szczególnie atrakcyjnie i obfitować będzie w niespotykane dotychczas elementy, bowiem równolegle z prezentacją doskonałych polskich produktów regionalnych odbędzie się FESTIWAL SMAKÓW WŁOSKICH.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach można będzie posmakować najlepszych włoskich specjałów. Nie zabraknie tradycyjnych wędlin, m.in. dojrzewających szynek prosciutto crudo, oryginalnych serów począwszy od mozzarelli po parmigiano, doskonałych oliw, kilkunastu rodzajów makaronów, unikalnych przystawek i innych rarytasów prosto z Włoch. Całości dopełnią wina i alkohole dobrane specjalnie do prezentowanych produktów.

Niewątpliwym wydarzeniem będą pokazy gotowania „na żywo”, które przeprowadzone będą pod kierownictwem szefa kuchni restauracji „Czarcia Łapa”. Dzięki niemu każdy będzie mógł przekonać się jak powstają i smakują doskonałe antipasti, oraz dania główne, m.in. pasty oraz smakowite desery. Na miejscu można będzie zakupić składniki potraw i spróbować samodzielnie odtworzyć poznane przepisy w domu.

Partnerami w organizacji Festiwalu Smaków Włoskich są m.in. Restauracja Czarcia Łapa, firma Tevere, Galeria Win i Alkoholi oraz Multifrigo.

Na Festiwalu Smaków nie zabraknie też jak zawsze najwyższej jakości sprawdzonych tradycyjnych polskich produktów, takich jak: wędliny, kiełbasy, szynki, polędwice, pieczenie, pasztety, smalec wiejski, pieczywo, chleby pełnoziarniste, chleby na zakwasie, pierogi, krokiety, oscypki, sery korycińskie „swojskie”, ekologiczne warzywa i owoce, miody, konfitury, ciasta staropolskie, sękacze, soki naturalne, piwa tradycyjne. Większości z prezentowanych produktów na co dzień nie można dostać w żadnym z tradycyjnych sklepów.

Uzupełnieniem sprawdzonej oferty doskonałych produktów spożywczych będą przedmioty rękodzieła przydatne w każdej kuchni.

Wszyscy wystawcy zapowiadają liczne degustacje i promocje. Zapowiada się nie lada gratka dla smakoszy, warto więc skorzystać z nadarzającej się okazji do dokonania zakupów naprawdę smacznych i poszukiwanych produktów.

Kiermasz odbędzie się w Galerii GALA w Lublinie przy ul. Fabrycznej 2, w sobotę i niedzielę od godz. 10 do zamknięcia Galerii, zapraszamy. Wstęp jest bezpłatny.

designed by know-line.pl