Kino w Browarze znów zagości w Lublinie

Data dodania: 22 maj 2012

Już 24 maja ponownie ruszy Kino w Browarze. Cykl bezpłatnych projekcji filmowych organizowanych przez Fundację ArtLink, będzie można obejrzeć na terenie lubelskiego browaru przy ul. Bernardyńskiej 15. Dla spragnionych dobrej zabawy została przygotowana również Perłowa Strefa Rozrywki, gdzie będą odbywały się tematyczne imprezy muzyczne. Sponsorem całego przedsięwzięcia jest „Perła” Browary Lubelskie SA.

Codziennie od środy do niedzieli, na scenie Kina Kameralnego, będzie wyświetlany inny gatunek filmu. Projekcje rozpoczną się tuż po zachodzie słońca.
– Kino w Browarze to miejsce, gdzie każdy znajdzie cos dla siebie. Chcemy sprostać gustom wszystkich kinomanów. Sukces z ubiegłego roku pokazuje, że mieszkańcy Lublina lubią nowe inicjatywy i chętnie biorą w nich udział, a to miasto stwarza możliwości do ich realizacji. W tym roku zaczynamy wcześniej, bo już w maju – mówi Izabella Budryn, prezes ArtLink Foundation.
Organizatorzy proponują „Środę z dreszczykiem”, czyli trzymające w napięciu filmy grozy oraz „Czwartek wybitych twórców”, gdzie na ekranie zaprezentowane będą największe klasyki kinematografii. Piątek to „100 % rozrywki”, czyli filmy na wesoło. Natomiast „Sobotnie mega hity” przypomną najlepsze produkcje z ostatnich kilkunastu lat. Na zakończenie tygodnia wszystkich czeka „Niedzielny relaks”, czyli komedie i filmy familijne.
Oprócz szerokiej oferty filmowej, przy ul. Bernardyńskiej 15 nie zabraknie też innych specjalnych atrakcji – usypanej plaży, leżaków, puf, punktów gastronomicznych i ogródków piwnych. Miłośnicy filmów będą mieli również szansę wygrać atrakcyjne nagrody.
Fundacja Art Link wspólnie z kanałem filmowym FilmBox, przygotowała specjalny konkurs, w którym każdego dnia można wygrać 5 Boxów DVD. Wystarczy kupić co najmniej jedno piwo z lubelskiego browaru, wypełnić kupon konkursowy i prawidłowo odpowiedzieć na pytanie związane z aktualnie wyświetlanym filmem. Losowanie nagród odbędzie się po zakończeniu seansu. Dodatkowo podczas Wielkiego Otwarcia Kina w Browarze, do wygrania są trzy domowe maszyny do popcornu.

W tym roku otwarta będzie również Perłowa Strefy Rozrywki, gdzie po seansach filmowych wszyscy chętni pobawią się przy gorących rytmach. Będą hip-hopowe czwartki, soundsystemowe piątki w klimacie dancehall i reggae, sobotnie imprezy w klimacie house, progressive, deep house oraz niedzielny chillout. Dodatkowo z okazji otwarcia Kina w Browarze zagra jeden z najbardziej znanych soundsystemów w Polsce – Sensithief Sound.
Kino w Browarze organizowane jest już po raz drugi. Cykl projekcji filmowych objęty jest patronatem honorowym Krzysztofa Żuka, Prezydenta Miasta Lublin.
Dodatkowe informacje na temat Kina w Browarze można znaleźć na plakatach i facebooku – www.facebook.com/kinowbrowarze.

#2c

Harmonogram:
24 maja (czwartek)
Kino Kameralne: Czwartek wybitnych twórców – „Che Part One” (Argentyna)
Perłowa Strefa Rozrywki: From NY to LA – impreza dj’ska w klimacie hip-hop, funk, rap (dj Marmet)

25 maja (piątek)
Kino Kameralne: 100% rozrywki – „Flying Dragon, Leaping Tiger”
Perłowa Strefa Rozrywki: Let’s make love it’s friday – impreza soundsystemowa w klimacie: dancehall, reggae (Sensithief Sound)

26 maja (sobota)
Kino Kameralne: Sobotnie maga hity – „Sin City”
Perłowa Strefa Rozrywki: We love Ibiza – impreza dj’ska w klimacie house, progressive, deep house (dj Dash, dj Einar, dj Emson i goście).

27 maja ( niedziela)
Kino Kameralne: Niedzielny relaks – „Serious Moonlight- Słodka Zemsta”
Perłowa Strefa Rozrywki: impreza w klimacie chillout

designed by know-line.pl