Kolejna szansa na szczepienie

Data dodania: 24 styczeń 2022
Kolejna szansa na szczepienie

W najbliższą środę, 26 stycznia, po raz kolejny będzie można zaszczepić się przeciw Covid-19. Na wszystkich chętnych oczekiwał będzie szczepieniobus ustawiony na terenie jadłodajni Caritas przy Alei Unii Lubelskiej 15. Akcję zaplanowano w godz. od 9.00 do 15.00.

Liczba zakażeń koronawirusem rośnie w szybkim tempie. Dlatego też aktualne pozostają zasady zachowania dystansu społecznego, stosowania dezynfekcji i noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, a także apele o szczepienie. Obecnie tylko one dają szansę na powstrzymanie rozprzestrzeniania pandemii. Ważne jest, aby szczepienie ochronne przyjęło jak najwięcej osób, bo tylko w ten sposób mamy możliwość szybkiego powrotu do normalności – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Dostępny będzie preparat jednodawkowy Johnson &Johnson, a także firmy Pfizer, który przyjąć mogą zarówno osoby niezaszczepione, jak i oczekujące na dawkę drugą lub przypominającą. Nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja, wszystkie formalności wymagają jedynie posiadania przy sobie dowodu tożsamości

 

Akcję szczepień organizuje Miasto Lublin we współpracy z Wojewodą Lubelskim i przy aktywnym wsparciu Straży Miejskiej.

designed by know-line.pl