Kolejne działania Miasta w ramach akcji „Sprzątaj po swoim psie”

Data dodania: 18 sierpień 2023
Kolejne działania Miasta w ramach akcji „Sprzątaj po swoim psie”

Miasto kontynuuje akcję edukacyjną „Sprzątaj po swoim psie”. W przestrzeni Lublina realizowane są kolejne działania informacyjne przypominające mieszkańcom i mieszkankom o obowiązku sprzątania po swoich pupilach.

Jako mieszkańcy i mieszkanki Lublina mamy realny wpływ na to, jak wygląda nasze miasto, jak się w nim czujemy i jak jest postrzegane przez turystów. Niewłaściwe nawyki i przyzwyczajenia negatywnie wpływają na nasze najbliższe otoczenie, dlatego kolejna edycja akcji „Sprzątaj po swoim psie” ma na celu zachęcenie wszystkich do dbania o czystość i estetykę naszego miasta – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

W ramach tegorocznej edycji akcji rozdysponowano 1050 tabliczek informacyjnych, które trafiły do zarządców i administratorów nieruchomości, zgodnie ze zgłoszonym wcześniej przez nich zapotrzebowaniem. Aktualnie są one rozmieszczane na terenach zielonych lubelskich osiedli mieszkaniowych. Kolejnych 150 tabliczek Miasto planuje rozdać mieszkańcom i mieszkankom Lublina, którzy widzą potrzebę umieszczenia podobnej informacji we wspólnej przestrzeni w swoim najbliższym otoczeniu. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać chęć otrzymania tabliczki na adres e-mail: komunalna@lublin.eu. O przyznaniu materiałów decyduje kolejność zgłoszeń.

Podejmowane działania objęły także akcję billboardową w przestrzeni Lublina, w ramach której w czerwcu wyeksponowano tematyczne plakaty na 11 nośnikach na terenie miasta. Ponadto jeszcze w sierpniu na ogrodzeniach 10 miejskich wybiegów dla psów pojawią się banery przypominające o obowiązku sprzątania po swoich pupilach. Podobne plansze informacyjne w najbliższym czasie trafią również do Rad Dzielnic, które zgłosiły chęć udziału w akcji. Dzielnice Hajdów-Zadębie, Konstantynów, Kośminek, Tatary, Czechów Południowy, Czechów Północny, Śródmieście, Za Cukrownią oraz Czuby Południowe otrzymają łącznie 50 banerów. Dodatkowo do zarządców i administratorów nieruchomości, którzy biorą udział w tegorocznej edycji miejskiej akcji zostaną przekazane naklejki na kosze na odpady informujące o tym, że do zwykłych pojemników także można wrzucać psie nieczystości, o czym informuje Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Lublin.

Działania edukacyjne w ramach akcji „Sprzątaj po swoim psie” realizowane są ze środków pochodzących z projektu budżetu obywatelskiego „Zwierzęta bez granic – Lublin dla zwierząt”.

designed by net-line.pl