Kolejne majowe spacery w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”

Data dodania: 08 maj 2023

W przyszłym tygodniu odbędą się dwa kolejne spacery w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”. Tym razem przedstawiciele władz Miasta i najważniejszych służb miejskich spotkają się z mieszkańcami Szerokiego oraz Czubów Północnych.

W ramach projektu „Plan dla Dzielnic” zapraszam do udziału w spacerach dzielnicowych. Wspólnie z mieszkańcami odwiedzimy w terenie najważniejsze dla poszczególnych części miasta miejsca i omówimy potrzeby oraz wyzwania, z którymi mierzą się lokalne społeczności. Dzięki tym spotkaniom wypracujemy strategiczne kierunki rozwoju dla każdej z 27 dzielnic Lublina – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Pierwszy z zaplanowanych spacerów odbędzie się w dzielnicy Szerokie. Spotkanie rozpocznie się we wtorek (16 maja) o godz. 16.30 przy ul. Szerokie 110. Następnie trasa opracowana wspólnie z Radą Dzielnicy poprowadzi przez ulice: Lędzian, Nałęczowską i Słupian.

 

Z kolei w czwartek (18 maja) przedstawiciele Miasta spotkają się z mieszkańcami dzielnicy Czuby Północne. Spacer rozpocznie się o godz. 16.30 przy ul. Herbowej 4 i obejmie ulice: Rycerską, Husarską, Orkana, Biedronki oraz Watykańską. Zakończenie spotkania planowane jest na godzinę 19.00 przy ul. Watykańskiej 10.

Spacery mają charakter otwarty i są skierowane do wszystkich zainteresowanych rozwojem dzielnicy. Mieszkańcy mogą dołączyć do spaceru na dowolnym etapie, w lokalizacjach wskazanych na mapach: dla dzielnicy Szerokie oraz dla dzielnicy Czuby Północne.

W maju odbędą się także spacery w dzielnicach:

  • Abramowice – 9 maja (wtorek), godz. 16.30, początek na rogu ulic Powojowa – Świętochowskiego. Trasa spaceru dostępna na mapie;
  • Rury – 11 maja (czwartek), godz. 16.30, przy restauracji „Karczma pod strzechą” przy ul. Zana 50. Trasa spaceru dostępna na mapie;
  • Dziesiąta – 30 maja (wtorek), godz. 16.30 (szczegóły zostaną podane wkrótce).

Przypominamy także o majowych warsztatach zaplanowanych w ramach projektu. Pierwsze spotkanie, w dzielnicy Konstantynów, odbędzie się już w najbliższą środę (10 maja) o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 57 przy ul. Krasińskiego 7. Kolejne wydarzenia zaplanowano:

  • 17 maja (środa) o godz. 17.00 w dzielnicy Kośminek. Nadal trwa rekrutacja. Zapisy potrwają do 16 maja i są prowadzone poprzez formularz zgłoszeniowy;
  • 24 maja (środa) o godz. 17.00 w dzielnicy Abramowice. Nadal trwa rekrutacja. Zapisy potrwają do 23 maja i są prowadzone poprzez formularz zgłoszeniowy.

Podczas spacerów i warsztatów istnieje możliwość skorzystania z tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić najpóźniej na 3 dni przed danym wydarzeniem, do godziny 14.00. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 81 466 25 54 lub na adres e-mail: partycypacja@lublin.eu.

Aktualne informacje o projekcie „Plan dla dzielnic” znajdują się na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu.

designed by know-line.pl