Kolejne spacery w ramach projektu „Plan dla Dzielnic” we wrześniu

Data dodania: 18 wrzesień 2022
Kolejne spacery w ramach projektu „Plan dla Dzielnic” we wrześniu

przed nami kolejne wrześniowe spacery w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”. W najbliższych tygodniach przedstawiciele miasta spotkają się z mieszkańcami dzielnic: Czechów Południowy, Czuby Południowe, Hajdów-Zadębie i Węglin Północny.

 

Zapraszam do udziału w dzielnicowych spacerach, które stanowią drugi etap realizacji projektu „Plan dla Dzielnic”. Dają one szansę na poznanie w terenie najważniejszych potrzeb mieszkańców poszczególnych części miasta. Zebrane podczas rozmów opinie i uwagi posłużą do dalszych etapów opracowania planów rozwoju lubelskich dzielnic – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W najbliższy wtorek (20 września) odbędzie się spacer z mieszkańcami dzielnicy Czechów Południowy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 przy Przedszkolu nr 2 przy ul. Lawinowej 7, a trasa przebiega przez kilka kluczowych dla dzielnicy miejsc, m.in. ul. Kameralną, skrzyżowanie ul. Koncertowej i Braci Wieniawskich, czy teren przy Szkole Podstawowej nr 34. Kolejne spotkanie zaplanowano w czwartek (22 września) w dzielnicy Czuby Południowe. Spacer rozpocznie się o godz. 17.00 przy ul. Bursztynowej 3 i poprowadzi, aż do Parku Jana Pawła II. Natomiast spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Hajdów-Zadębie odbędzie się we wtorek (27 września) o godz. 16.00. Rozpocznie się ono przy ul. Łagiewnickiej 5 i poprowadzi do ul. Kasprowicza, ul. Mełgiewskiej i ul. Grygowej. Ostatnie z zaplanowanych na wrzesień wydarzeń będzie miało miejsce 29 września. Spacer z mieszkańcami dzielnicy Węglin Północny rozpocznie się o godz. 16.00 przy Niepublicznym Przedszkolu przy ul. T. Jacyna-Onyszkiewicza 17, a zakończy przy Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” przy ul. Judyma 4.

 

Szczegółowy przebieg spacerów przedstawiony jest na mapach:

 

Trasy opracowano wspólnie z Radami poszczególnych dzielnic. Wydarzenia mają charakter otwarty i są skierowane do wszystkich zainteresowanych rozwojem miasta. Mieszkańcy mogą dołączyć do spacerów na dowolnym etapie, w lokalizacjach wskazanych w załączonych mapach. Podczas spacerów istnieje możliwość skorzystania z tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić z wyprzedzeniem pod numerem telefonu 81 466 25 54 lub na adres e-mail: partycypacja@lublin.eu. Termin zgłoszeń dla spacerów w dzielnicach Czechów Południowy i Czuby Południowe mija w poniedziałek (19 września) o godz. 12.00, natomiast dla pozostałych spotkań najpóźniej 3 dni przed spacerem.

 

„Plan dla Dzielnic” to cykl spotkań, które mają wyznaczyć priorytety rozwojowe w poszczególnych dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Prace w ramach projektu rozpoczęły się w trzecim kwartale 2021 r. Pierwszym etapem były spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami. Do tej pory odbyło się 11 spotkań dla 24 dzielnic: Czuby Południowe, Węglin Południowy, Szerokie, Sławin, Sławinek, Kalinowszczyzna, Tatary, Abramowice, Głusk, Rury, Śródmieście, Stare Miasto, Wieniawa, Czechów Południowy, Czechów Północny, Ponikwoda, Konstantynów, Węglin Północny, Bronowice, Felin, Hajdów-Zadębie, Za Cukrownią, Kośminek i Dziesiąta. Drugi etapem są spacery dzielnicowe, podczas których „w terenie” omawiane są tematy poruszane podczas spotkań publicznych. Do tej pory przeprowadzono spacery w dzielnicach: Tatary, Sławinek, Głusk, Felin i Węglin Południowy.

 

Aktualne informacje o projekcie „Plan dla dzielnic” znajdują się na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu.

 

designed by know-line.pl