Kolejne spotkania w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”

Data dodania: 19 kwiecień 2023
Kolejne spotkania w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”

Jeszcze w kwietniu Miasto zaprasza na kolejne spotkania w ramach Projektu „Plan dla Dzielnic”. W najbliższy czwartek (20 kwietnia) odbędzie się spacer z mieszkańcami Kośminka, zaś w środę (26 kwietnia) warsztat dla mieszkańców Węglina Północnego.

Zachęcam mieszkańców Kośminka i Węglina Północnego do uczestnictwa w zaplanowanych spotkaniach. Wspólne rozmowy pozwolą określić, jakie zadania są priorytetowe dla tych części Lublina, bo to właśnie mieszkańcy i mieszkanki najlepiej wiedzą, co powinno się zmienić w ich najbliższym otoczeniu – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Spacer w dzielnicy Kośminek odbędzie się w czwartek (20 kwietnia) o godz. 16.30. Trasa rozpocznie się przy moście na ul. Pawiej i poprowadzi przez ul. Kamienną, ul. Elektryczną i ul. K. Przerwy-Tetmajera. Zakończenie wydarzenia planowane jest ok. godz. 19.00 przy skrzyżowaniu ul. K. Przerwy-Tetmajera z ul. Sulisławicką. Wydarzenie ma charakter otwarty i jest skierowane do wszystkich zainteresowanych rozwojem dzielnicy. Do spaceru można dołączyć na dowolnym etapie, w lokalizacjach wskazanych na mapie.

Natomiast warsztaty dla mieszkańców dzielnicy Węglin Północy zaplanowano 26 kwietnia (środa) od godz. 17.00 w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” przy ul. Judyma 2A. Nadal można zgłosić swój udział w wydarzeniu. Rekrutacja uczestników trwa do 25 kwietnia do godz. 12.00. Zapisy prowadzone są poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.plandladzielnic.eu. Liczba uczestników jest ograniczona. Warsztaty to trzecia część wspólnej pracy nad strategiami rozwoju lubelskich dzielnic. Ich zadaniem jest podsumowanie cyklu spotkań i spacerów w konkretnej dzielnicy i opracowanie ostatecznego dokumentu – „Planu dla Dzielnicy”.

Podczas spacerów i warsztatów istnieje możliwość skorzystania z tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić najpóźniej na 3 dni przed danym wydarzeniem, do godziny 14.00. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 81 466 25 54 lub na adres e-mail: partycypacja@lublin.eu.

 

designed by know-line.pl