KOLEJNOŚĆ UJĘĆ // Wystawa fotografii z akcji O-Twórz Lublin! SEKWENCJE

Data dodania: 30 listopad 2011

#2l KOLEJNOŚĆ UJĘĆ
Wystawa fotografii otworkowych uczestników projektu

O-Twórz Lublin! SEKWENCJE
1 grudnia 2011 (czwartek) | Lublin

Galeria Cax Mafe, ul. Staszica 1 // godzina: 19:00
Galeria Pub Kwadrat , ul Peowiaków 5 // godzina 20:30

21 sierpnia 2011 roku, o godzinie 17:00 pod lubelskim ratuszem blisko 100 osób niekoniecznie sobie znanych nawzajem, spotkało się, by wspólnie pofotografować Lublin. Zachęceni wcześniejszymi akcjami, letnią pogodą, miłośnicy fotografii i miłośnicy Lublina, całe rodziny, paczki znajomych, samotni strzelcy, słowem pospolite ruszenie, społeczeństwo.

Projekt Stowarzyszenia Grupa Projekt – O-Twórz Lublin! zbliżał ludzi w duchu wspólnego działania i tradycyjnej fotografii. Wszystko zaczęło się od nieustającej pomysłowości Marcina Muchy Moszyńskiego – fotografa i konstruktora pin-box’u – aparatu otworkowego w formie pudełka do samodzielnego składania oraz równie nieustającej potrzeby nas wszystkich do działań w przestrzeni publicznej. W imię zacnej sztuki fotografowania, w 100. rocznicę urodzin fotografa Lublina – Stefana Kiełszni, wraz z Teatrem NN zaprosiliśmy lublinian do wspólnego utrwalenia na zdjęciach jednej z najciekawszych ulic w centrum miasta.

Tak powstał sekwencyjny obraz ulicy Kowalskiej widzianej oczami mieszkańców Lublina.

Kadry z akcji SEKWENCJE można oglądać na stronie projektu www.openlublin.eu, postanowiliśmy jednak wyjść po raz kolejny ze sztuką w przestrzeń publiczną.

Fotografie prezentowane są równocześnie w dwóch miejscach: w Galerii Cax Mafe oraz w Kwadrat Pub.

*UWAGA*

W trakcie wernisażu będzie można odebrać swoje fotografie otworkowe z akcji SEKWENCJE i z akcji MIEJSCE.

Zapraszamy!

designed by know-line.pl