Kolejny Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

Data dodania: 25 maj 2024
Kolejny Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

„Gady – z pasją i wiedzą” to hasło kolejnego Dnia Otwartego w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Spotkanie poświęcone mieszkańcom lubelskiego egzotarium odbędzie się w najbliższą niedzielę (26 maja).

Serdecznie zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Lublina na Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Bohaterami kolejnego spotkania będą gady mieszkające w schroniskowym egzotarium. Uczestniczki i uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję dowiedzieć się między innymi o tym jak prawidłowo opiekować się tymi zwierzętami oraz na co powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na ich zakup. Na spotkanie zapraszamy także osoby zainteresowane adopcją psów i kotów, które znalazły schronienie w miejskim Schronisku. Pracownicy i wolontariusze jak zawsze chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące adopcji podopiecznych placówki – mówi Blanka Rdest, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Dzień Otwarty rozpocznie się w niedzielę (26 maja) o godz. 11.00 w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, przy ul. Metalurgicznej 5. W programie spotkania przewidziano, m.in. prelekcje „Grzechy hodowców czyli o zaburzeniach i wadach rozwojowych gadów słów kilka”, „Siedem lat w Azji południowo-wschodniej okiem herpetologa” oraz „Gady – ocena kondycji i udzielanie doraźnej pomocy”. Uczestniczki i uczestnicy wydarzenia będą mieli także okazję posłuchać o tym jak powstawało i jak funkcjonuje lubelskie egzotarium, a także dowiedzą się na co zwrócić uwagę kupując zwierzęta egzotyczne na giełdach terrarystycznych oraz jak prawidłowo opiekować się gatunkami niebezpiecznymi. Dodatkowo podczas Dnia Otwartego pracownicy i wolontariusze Schroniska będą do dyspozycji gości i odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące zasad adopcji czy opieki nad zwierzętami oraz przybliżą sylwetki konkretnych podopiecznych placówki, zarówno mieszkańców egzotarium, jak i psów oraz kotów.

Aktualnie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa 279 zwierząt, w tym 133 psy, 68 kotów i 78 zwierząt egzotycznych.

designed by know-line.pl