Kolekcjonuj podróżniczne wspomnienia z Global Citizen!

Data dodania: 07 maj 2015

[b]Co teraz robisz? Gdzie teraz jesteś? Czy maksymalnie wykorzystujesz swój czas i potencjał? Czujesz, że w Twoim życiu brakuje aktywnego działania? Czas to zmienić. Wyjedź na wolontariat z Global Citizen i odkryj swoje życie na nowo. Dowiedz się, jak to jest pomagać osobom z drugiego końca świata oraz spełniać się poprzez przekazywanie swoich umiejętności innym. [/b]

[b]Global Citizen [/b]to międzynarodowy program wymiany dla młodych osób zainteresowanych rozwojem osobistym, odkrywaniem i dzieleniem się swoją kulturą. Biorąc udział w programie wolontariusze mają możliwość wyjazdu do najbardziej odległych zakątków świata, przeżycia przygody swojego życia i pomocy innym. Wolontariat działa w obszarze Culture, Management oraz World Issue.

[b]Global Citizen Culture [/b]
To program realizowany przez projekty skupiające się na edukacji kulturalnej, opiece nad dziećmi i budowaniu postaw tolerancyjnych. Sieć kontaktów międzynarodowych, łamanie barier, samorealizacja, pomoc innym, poczucie wolności i niezależności to tylko niektóre zalety udziału w tym wolontariacie.
Przez sześć tygodni brałam udział w projekcie Reach w Egipcie, gdzie razem z innymi wolontariuszami organizowaliśmy spotkania kulturowe, na które przychodzili młodzi Egipcjanie – opowiada Iryna Voloshyn, studentka zarządzania

[b]Global Citizen Management [/b]
Wolontariat skupiony jest na rozwijaniu umiejętności związanych z obszarami: marketingu, zarządzania oraz prowadzenia szkoleń i warsztatów.
Wyjechałam na projekt marketingowy do Rumunii. Pracowałam w firmie typu start up. Evolso to aplikacja dostępna na iOS oraz Androida. Moim głównym zadaniem było pisanie e-booka w języku angielskim. Kolejnymi zadaniami była zmiana strony internetowej oraz prowadzenie fanpage na portalu społecznościowym – mówi Justyna Nieścioruk, która odbyła wolontariat Global Citizen. Co zyskujesz biorąc udział w wymianie? Przyjaciół i kontakty na całym świecie, wpływ na lokalne środowisko oraz niezapomniane przeżycia.

[b]Global Citizen World Issue [/b]
Ten wyjazd oferuje możliwość zmierzenia się z problemami, z którymi zmaga się świat. Hasło przewodnie to “myśl globalnie, działaj lokalnie”. Czy Tobie też jest bliskie? Wolontariusz ma okazję zwiększyć nacisk na globalne problemy związane z HIV/AIDS, prawami człowieka, środowiskiem i ekologią.
Wyjechałam do Ugandy, ponieważ chciałam odwiedzić Afrykę. Moja rola w projekcie polegała na uwrażliwianiu ludzi na matkę naturę – opowiada wolontariuszka Róża Sono. Realizując projekty o tej tematyce wolontariusz pracuje w międzykulturowym środowisku.

[b]Zainteresowany? [/b]Aby wyjechać, trzeba mieć od 18 do 30 lat, posiadać status studenta lub absolwenta do dwóch lat od ukończenia studiów, a znajomość języka angielskiego powinna być na poziomie B1. Jeżeli spełniasz powyższe wymogi, wystarczy zaaplikować, udać się na spotkanie rekrutacyjne oraz wykonać test umiejętności językowych. Następnie należy znaleźć odpowiednią ofertę, której poszukasz w naszej bazie. Wysyłasz dokumenty potwierdzające chęć udziału w wolontariacie i wyruszasz w niesamowitą podróż pełną przygód, wrażeń i niezapomnianych chwil! Aplikuj na http://internships.aiesec.org/

designed by know-line.pl