KOLORY KULTURY // Finał!!!

Data dodania: 23 sierpień 2012

KOLORY KULTURY // Finał
02.09.2012 (niedziela) godz. 12:00
Warsztaty Kultury ul. Popiełuszki 5

#2c
W ramach finałowej imprezy projektu edukacyjnego KOLORY KULTURY pod hasłem "Zabawy Sztuką – Sztuka Zabawy" Stowarzyszenie Grupa Projekt oraz Klub Podushkowiec zapraszają na uroczystą premierę powstałego w ramach warsztatów filmu animowanego "Zmyślne zmysły",oraz reportażu z kulis tworzenia filmu. Będzie można zobaczyć także pokaz fotografii dokumentujących przebieg projektu oraz zdjęcia otworkowe powstałe na warsztatach "Portret pokoleniowy". Finał uświetni zabawa wielkimi bańkami mydlanymi, którą poprowadzi Klaun KOKO.

FILM // ZMYŚLNE ZMYSŁY

#3c
reż. Joanna Polak, scen. Roksana Jędrzejewska-Wróbel, muz. Sebastian Mac, wyst. Przemysław Buksiński

To animowana próba opowiedzenia dzieciom o bogactwie doznań zmysłowych, które dostępne jest każdemu człowiekowi. Zmysły to nasze okna na świat, dzięki nim go poznajemy – widzimy, słyszymy, czujemy, smakujemy, wąchamy. Jednak przez okna zbyt szeroko może wpaść też mnóstwo śmieci. To właśnie zdarzyło się bohaterowi filmu – od nadmiaru bodźców o mało nie dostał pomieszania zmysłów. Na szczęście w porę uratował go jego szósty zmysł – intuicja. Słuchając jej dbamy o siebie i swoje zmysły – oto przesłanie filmu.

Film stworzony techniką piksilacji przy współpracy i udziale dzieci oraz rodziców uczestników cyklu edukacyjnego "Zabawy sztuką". W ciągu kilku spotkań ze specjalistami różnych dziedzin sztuki ( pisarz, reżyser animacji, aktor, fotograf, muzyk) uczestnicy zajęć podpatrywali ich warsztat pracy, a także próbowali w nim własnych sił, wspomagając tworzenie filmu. W ten sposób powstawały kolejne elementy filmu – od pomysłu na opowiadanie i zarys scenariusza, poprzez pracę na planie filmowym i animację przedmiotów, aż do nagrywania ścieżki dźwiękowej.

POKAZ // KOLOROWY ŚWIAT BANIEK MYDLANYCH KLAUNA KOKO

#1c
Autorskie widowisko przygotowane przez Artura Jana Kokorzyckiego – pedagoga i animatora kultury, który wcielając się w postać Klauna Koko wyczarowuje wielkie bańki mydlane (osiągające czasami długość kilku metrów) przy pomocy różnego rodzaju sprzętów własnej konstrukcji. Punktem kulminacyjnym widowiska jest zamykanie dzieci w bańce mydlanej. W drugiej części pokazu wszystkie urządzenia udostępniane są widzom, którzy mogą sami wypróbować się w sztuce tworzenia wielkich baniek mydlanych oraz samodzielnie wykonać bańkowe zabawki ze sznurków, słomek i… łapek na muchy.

Wstęp wolny!

więcej informacji:
www.kolorykultury.pl
http://www.facebook.com/podushkowiec

designed by know-line.pl