KOLORY KULTURY// Spektakl "Fju, fju!" 13.05.2012

Data dodania: 09 maj 2012

[b]„KOLORY KULTURY. Zabawy Sztuką – Sztuka Zabawy.”
Cykl warsztatów dla dzieci i rodziców.
Organizator: Stowarzyszenie Grupa Projekt
SPEKTAKL „Fju, fju!”
13 maj (niedziela) godz. od 11:00 do 14:00 ( 4 pokazy)
Warsztaty Kultury ul. Popiełuszki 5[/b]

W ramach drugiej edycji cyklu warsztatów dla dzieci i rodziców KOLORY KULTURY zapraszamy na spektakl dla maluchów zatytułowany „Fju, fju!”.
Przedstawienie zrealizowane jest w nurcie teatru dla najmłodszych. W którym dzieci wkraczają w ptasi świat, poznają jego uroki i czyhające w nim niebezpieczeństwa, aktywnie uczestnicząc w przygodach bohaterów. Spektakl jest pomyślany polisensorycznie, dostosowując się tym samym do percepcji małego widza, jednak najsilniej rozbudowana jest warstwa akustyczna i wizualna przedstawienia. Scenariusz powstał z inspiracji ptasimi odgłosami i zachowaniami- wkomponowanymi następnie w 'ludzką’ fabułę. Sama fabuła, choć zredukowana do minimum ( co jest jednym z wyznaczników takiego teatru) pozwala dzieciom wczuć się w losy bohatera, który ma zupełnie podobne i ważkie problemy.

Reżyseria i scenografia: Izabela Śliwa
Choreografia: Dorota Porowska
Obsada: Izabela Śliwa, Dorota Porowska
Kostiumy: El Bruzda
Muzyka: Maciej Pyc
Światła i projekcje: Łukasz Gładysz

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zgłoszenia na adres: zapisy@kolorykultury.pl

#3c

#2l [b]TANIEC W CHUŚCIE:

13 maja (niedziela) godz. 11:00
Warsztaty Kultury ul. Popiełuszki 5[/b]

Kontynuacja tanecznych spotkań dla przyszłych mam oraz rodziców chustowych z maluszkami do 1 roku życia organizowanych przez Klub Podushkowiec.

Warsztaty dla rodziców niemowląt oraz kobiet w ciąży, to propozycja relaksującej i odprężającej formy aktywności fizycznej dla matek, a także pierwszy kontakt z tańcem i muzyką dla maluchów. Zajęcia bazują na technice tańców integracyjnych i tańców w kręgu oraz elementach różnych stylów tanecznych dopasowanych do możliwości i ograniczeń ruchowych uczestników. Zapraszamy także debiutantów chustowych – w ramach zajęć pomagamy prawidłowo zawiązać dziecko w chuście.

Warsztaty prowadzi Kamila Murat -Rycek. Pedagog, miłośniczka tańca, mama 2 synów. Od dziecka związana z tańcem ( tańczyła w zespołach tańca ludowego i nowoczesnego). Obecnie tańczy latino solo i ladies styling. Wielbicielka i propagatorka tańców integracyjnych w grupie. Współorganizatorka Baby Disco w Klubie Dzieci i rodziców“Podushkowiec”.

Film ze spotkania marcowego w ramach KOLORÓW KULTURY:
http://kolorykultury.pl/2012/04/24/tanczace-z-chustami/

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona!
Zgłoszenia ( imię i nazwisko): zapisy@kolorykultury.pl

designed by know-line.pl