KOLORY KULTURY – warsztaty muzyczne "Rytm" i koncert zespołu "Telecoteco"

Data dodania: 02 lipiec 2011

Stowarzyszenie Grupa Projekt zaprasza na muzyczną odsłonę projektu KOLORY KULTURY, realizowanego przy wsparciu finansowym Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. 9 lipca o godz. 11:00 w Warsztatach Kultury przy ul. Popiełuszki 5 odbędą się bezpłatne warsztaty muzyczne dla dzieci (od 3 lat) i rodziców. Zabawy muzyczne z rytmem poprowadzą Marcin Kisiel i Sylwia Lasok z zespołu „Sambasim”. Będziemy poznawać rożne instrumenty muzyczne, uczyć się podstawowych rytmów, wspólnie stworzymy piosenkę, którą wieczorem zaprezentujemy podczas koncertu. Na warsztaty należy się wcześniej zapisać wysyłając zgłoszenie na adres: info@kolorykultury.pl

Tego samego dnia organizatorzy KOLORÓW KULTURY zapraszają na kolejne artystyczno-integracyjne spotkanie – koncert dla całej rodziny i przyjaciół, w rytmach brazylijskich, funk, blues, reagge i rock. Zaczynamy o godzinie 17:00 w Muszli Koncertowej Parku Saskiego – wstęp wolny. Zagra dla nas zespół „Telecoteco” w składzie:

Sylwia Lasok – vocal, quica, agogo, jajco
Marcin Kisiel – gitara , cavaco, repinique, tamborim
Piotrek Dankiewicz – bass
Szulc Łukasz – congo & bongo
Tomek Kraśkiewicz – perkusja, gitara akustyczna

#2c

KOLORY KULTURY
Rodzinne Warsztaty Aktywizacji Kulturalnej i Odpowiedzialnego Rodzicielstwa

Cykl warsztatów pod nazwą „Kolory Kultury” poświęcony został metodom kreatywnego spędzania wolnego czasu dzieci i rodziców. Projekt tej skierowany jest do całych rodzin, nie tylko do dzieci czy młodych rodziców. Część aktywności skupia szczególną uwagę na edukacji kulturalnej od najmłodszych lat, jednocześnie stanowi wsparcie metodologiczne dla rodziców w tym zakresie.

Cykl spotkań rozpoczęliśmy w czerwcu, a zakończenie planujemy na listopad 2011 roku. Wtedy też ukaże się nasze wydawnictwo – e-poradnik, który będzie opracowaniem przeprowadzonych, kilkumiesięcznych warsztatów i spotkań. Oprócz cyklicznych spotkań (dwa razy w miesiącu), niebawem ruszy nasza strona internetowa www.kolorykultury.pl, gdzie oprócz bieżących informacji o projekcie funkcjonować będzie rodzinny helpdesk, czyli forum dla rodziców i punkt wymiany doświadczeń i porad.

Wszystkie warsztaty w ramach projektu „Kolory Kultury” są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych. Główna część aktywności związana jest z pobudzaniem zmysłów, zręczności i ciekawości u najmłodszych dzieci, rozwijaniem pasji i odkrywaniem umiejętności u starszych. Wszystkie zajęcia zostały tak pomyślane, by czynny w nich udział mogli brać rodzice, także czerpiąc z tych doświadczeń.

Cały projekt finansowany jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i realizowany we współpracy z partnerami – instytucjami kultury w Lublinie: Wojewódzki Ośrodek Kultury, Warsztaty Kultury, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, Teatr im. Ch. H. Andersena, Ośrodek „Brama Grodzka-Teatr NN”. Nie bez powodu rozbudowaliśmy sieć partnerów wspierających nasz projekt. Jednym ze środków realizacji naszego celu – nauki kreatywnego gospodarowania czasem wolnym swoim i swoich dzieci, jest tworzenie rodzinnych sytuacji w naturalnych środowiskach kulturotwórczych. Jest to wynikiem prowadzonych przez nas obserwacji i indywidualnych ocen, które jednoznacznie pokazują, że młodzi rodzice wychodzą z obiegu życia kulturalnego swojego miasta / miejsca zamieszkania, gdyż instytucje kultury nie proponują odpowiedniej oferty dla tej grupy docelowej.

Pomysłodawcą projektu jest Klub Dzieci i Rodziców „Podushkowiec”, który od ponad 3 lat działa aktywnie na rzecz integrowania środowiska lubelskich rodziców. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Grupa Projekt, którego częścią obecnie jest „Podushowiec”, a które za jeden z najważniejszych celów swojej działalności stawia edukację kulturalną dzieci i dorosłych, a także jest producentem wydarzeń artystycznych.

Więcej na: www.kolorykultury.pl (wkrótce!)

Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie prosimy o zgłoszenia na: info@kolorykultury.pl

designed by know-line.pl