Koncert: Back At North, Workplace, Dry Time, No Reason Why

Data dodania: 04 lipiec 2016

  ""

Back At North to energetyczny pop punk prosto ze Szwecji, który w Lublinie wystąpi po raz pierwszy. Pomimo założenia zespołu w 2014 roku, grali już w wielu miejscach swojego rodzinnego kraju oraz trasę po Europie. Ich muzyka została zawarta w kilku kompilacjach z całej Europy, co spotkało się z pozytywnym odbiorem słuchaczy. W planach mają wydanie długogrającej płyty, teledysków do nowych piosenek oraz trasy w miejsca, do których jeszcze nie dotarli.

Workplace, założone w 2008 roku, od zawsze obracało się w pop punkowych klimatach. Brzmienie kapeli inspirowane jest słońcem Kalifornii, jazdą na desce i owymi imprezami, gdzie granie w beer ponga to obowiązek. Zespół parł twardo przed siebie, nagrywając EP „Blind Reflections”, dochodząc do półfinału 7. edycji Must Be The Music, realizując dwa klipy do singli „Runaway” oraz „Monsters”. Jak w każdej bajce, przychodzi ciemniejszy moment. Workplace na blisko 2 lata przestało istnieć. Jednak było to coś, co nie dawało spokoju wszystkim zaangażowanym w projekt ludziom. Dlatego w 2016 roku, gdy skład zespołu wyklarował się – Paweł Rywacki (ex-Phedora) jako nowy basista, Kamil Malczyk (ex-Rotten Bark) jako nowy główny wokalista – Workplace powrócił na scenę, przygotowując nowy materiał, tętniący świeżością i ogromnym zastrzykiem rozbudzonej z letargu pasji i miłości do pop punka.

Dry Time to lubelska kapela grająca punk-rock. Zespół powstał w 2012 roku i ma na swoim koncie EP „We all look just the same” oraz album „Dog Dayst”. W skład zespołu wchodzą Kacper Radzki (wokal, gitara), Patryk Galant (gitara), Paweł Wojciechowski (były/obecny basista, który zgodził się zastąpić poprzedniego do czasu znalezienia nowego) oraz Łukasz Ślusarz (perkusja). Mają na swoim koncie występ na festiwalu Emerganza, który odbywał się w Lublinie, oraz koncerty w rożnych klubach. Obecnie zaczynają pracę nad nowym profesjonalnym już albumem.

No Reason Why to lubelski zespół grający punk rock/melodyjny hardcore. Początkowo
koncentrowali się głównie wokół około punkowego brzmienia. Aktualnie grupa kończy pracę nad pierwszą płytą, jednak wciąż tworzy coraz to nowe kompozycje, w których inspiruje się już nie tylko punk rockiem, ale także hardcorem czy muzyką metalową. Koncerty zespołu są bardzo energiczne – jego członkowie starają się dać z siebie wszystko na scenie. W skład grupy wchodzą Łukasz (wokal, gitara), Dawid (bas, wokal), Darek (gitara), Jacek (perkusja, metronom) oraz od niedawna nowy członek zespołu – Patryk Saper (gitara).

designed by know-line.pl