Koncert Basi Stępniak-Wilk i Ani Rusowicz

Data dodania: 04 styczeń 2012

[b]Koncert Basi Stępniak-Wilk i Ani Rusowicz
w Filharmonii Lubelskiej
dn. 04.02.2012 g
odz. 17:00 i 20:00[/b]

Wieczór NiePerwersyjny to spektakl kabaretowy, złożony z najnowszych piosenek Basi Stępniak-Wilk (teksty) i Olka Brzezińskiego (muzyka), z utworów, które ukazały sie właśnie na CD Muzyczna bombonierka – Wieczór NiePerwersyjny oraz z przebojów tej spółki (Bombonierka, Wiośnie nie!, Słodka chwila zmian), które trafiły już na najwyższe pozycje radiowych list.

Niewątpliwym atutem niePerwersyjnego spotkania są wykonawcy. Wśród solistów – młodzi, utalentowani krakowscy artyści, zarażający swoim poczuciem humoru i młodzieńczą spontanicznością; ponadto – zespół muzyków z nietuzinkowym, barwnym instrumentarium. Wszystko wymyślone po to, by wzruszyć i poruszyć, ale przede wszystkim – by wywołać uśmiech widza i by ten, wraz z całą niePerwersyjną ekipą, dobrze się bawił. Perwersji nie ma w planach, ale już samo to założenie wydaje się perwersyjną prowokacją.

ANIA RUSOWICZ zostawiła za sobą zespół Dezire i poszła w kierunku, którego oczekiwano po niej, rockendrolowej pary – Ady Rusowicz i Wojtka Kordy – w stronę rocka, pop rocka brzmiącego tak jakby "Mój Big-Bit" nagrano przed ponad 40 laty. Ania takie big-bitowe granie czuje doskonale. Genów oszukać się nie da. Taki retro rock, pop rock made in poland czują zarówno 60-latki jak i 20-latki. Na płycie Ania poza swoimi piosenkami ( 6 kompozycji własnych) zawarła wersje sześciu nieśmiertelnych klasyków, kiedyś śpiewanych przez jej mamę. W wykonaniu córki brzmią równie pięknie, np."Musisz się zakochać", "Nie pukaj do moich drzwi" i inne.
Ania największe wrażenie robi własnymi piosenkami, choćby utworem "Babski Gad-Aniem" czy kapitalnym hardrockowym "stróże świateł". A płytę promuje teledysk do piosenki "ślepa miłość".
Sama mówi o sobie tak : "Czuję się silna. mój pociąg ruszył i tak prędko się nie zatrzyma"

Ceny biletów: kat. I 70 zł kat. II 60 zł

designed by know-line.pl