Koncert ENTROPY jazz band SPIRALA sobota

Data dodania: 29 listopad 2011

[b]ENTROPY polsko-duński jazz band
Sobota, 03.12.2011 godz. 20:00 [/b]

Entropy to nowy międzynarodowy projekt muzyczny z The Academy of Music & Dramatic Arts, Southern Denmark w Odense, Dania. Chociaż muzycy grają ze sobą w tym składzie dopiero od około roku, to już są rozpoznawalni nie tylko w Odense i Danii, ale również w Polsce, gdzie odbyli dobrze przyjętą trasę koncertową (kwiecień 2011). Muzyka zespołu to kreatywna mieszanka dzikich, punkowych tańców oraz łagodnych melodii i nastrojów, solidnie zakorzeniona we współczesnym hardbopie. Mocne groove’y sekcji rytmicznej w połączeniu z wyjątkowym brzmieniem gitary i surowym skandynawskim saksofonem tworzą świeże doznanie. Let the music take you places…

Zespół wystąpi w składzie:

Radek Wośko – drums.
Kompozytor, arranżer, autor tekstów, absolwent medycyny. Studiował jazz na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, obecnie student Wydziału Jazzu The Academy of Music & Dramatic Arts, Southern Denmark w Odense,

Mariusz Praśniewski – bass
Kontrabasista, pianista. Rozpoczął edukację muzyczną od fortepianu, by w wieku 18 lat zacząć od nowa na basie, najpierw w klasycznej szkole muzycznej na ul. Miodowej w Warszawie, potem na Wydziale Jazzu Szkoły Muzycznej przy ul. Bednarskiej w Warszawie i Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie student Wydziału Jazzu The Academy of Music & Dramatic Arts, Southern Denmark w Odense.

Andreas Møller Bøttiger – sax
Saksofonista, kompozytor. Urodził się i wychował w Odense, Dania. Obecnie student Wydziału Jazzu The Academy of Music & Dramatic Arts, Southern Denmark w Odense. Koncertuje z licznymi międzynarodowymi zespołami jak m. in. Entropy, Purple Noise, The Royal Big Band, grając muzykę zakorzenioną w jazzie, jak również eksplorując różne style.

Buster Jensen – guitar
Kompozytor. Wychował się na duńskiej prowincji, co mocno ukształtowało jego wrażliwość muzyczną. Już jako nastolatek wyprowadził się do Kopenhagi, gdzie miał okazję poznać i współpracować z wieloma znakomitymi muzykami, jak Mikkel Nordsø, Niclas Knudsen, Morten Nordal og Peter Steenild. Po przeprowadzce do Odense rozpoczął studia na Wydziale Jazzu The Academy of Music & Dramatic Arts, Southern Denmark.

[b]Koncert ENTROPY jazz band dania-polska
Spirala Club sobota 03.12.2011
g. 20.00 bilet 20zł.
Studenci 15 zl.
Okopowa 9 Lublin[/b]

designed by know-line.pl