Koncert grupy Tatvamasi
24 maja – czwartek, godz. 20:30
Warsztaty Kultury, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Poziom –1 (Sala – 8)
wstęp wolny
Tatvamasi to nowe, udzielne królestwo na dźwiękowej mapie Polski. Proklamowane w zimie 2011 roku w zaciszu lubelskiego studia, dziś ogłasza wszem i wobec swoją obecność. Kwartet Tatvamasi tworzą instrumentaliści od lat obecni na scenie muzyki improwizowanej i progresywnej. Muzycznie projekt oscyluje wokół nurtu avant-folk, nie poddając się jednak schematom i jednoznacznym klasyfikacjom, mieszając jazz, blues, rock progresywny, awangardę w muliti gatunkowym tyglu. Na dobry początek Tatvamasi proponuje cykl koncertów i EP-kę „Peleton zachwianych rowerzystów”.
www.facebook.com/tatvamasimusic
Tatvamasi to:
Grzegorz Lesiak – gitarzysta, kompozytor, aranżer. Po dziesięciu latach konspiracji powołał projekt Tatvamasi, aby powrócić do aktywnego muzykowania. Współtwórca i uczestnik wielu zespołów folkowych, z którymi zagrał ok. 500 koncertów w Europie.W latach 2000-2002 muzyk słynnej Orkiestry św. Mikołaja, z którą nagrał płyty „Z dawna dawnego” i „Jeden Koncert”. Lider grupy Do Świtu Grali (1997-2002), eksperymentującego na przecięciu folku i awangardy. Producent płyty Folkowa Planeta (2001). Założyciel zespołu Ania z Zielonego Wzgórza, łączącego folk, jazz, reggae z niezwykłymi interpretacjami ludowych pieśni śląskich w wykonaniu Anny Kiełbusiewicz. W krótkim okresie działalności, przerwanym tragiczną śmiercią wokalistki, grupa zdobyła I nagrodę na Festiwalu „Nowa Tradycja” 2001 i zarejestrowała płytę „Ania z Zielonego Wzgórza”.
Tomasz Piątek – saksofonista jazzowy, od 2007 roku członek zespołu Dwootho, z którym koncertował w Polsce i Europie (m. in. na prestiżowym International Jazz Festival in Comblain de Tour). Jako muzyk sesyjny obecny na płytach zespołów Czarno-Czarni, Koolorsquad, Big Band UMCS. Uczestnik licznych projektów muzycznych, ma na swoim koncie również występy z DJami w ramach „live acts”.
Łukasz Downar – basista rockowy, poeta, happener, improwizator słowno-muzyczny. Z grupą Klezmaholics koncertował w kraju i za granicą (Rumunia, Szwecja, Ukraina, USA, Izrael), z muzyką do niemego przedwojennego kina objechał wsie i miasteczka Podlasia i Polesia. Felietonista dadaistyczny w Polskim Radiu Lublin. Inicjator i prowokator wielu akcji happeningowychi interwencji ulicznych. Współzdobywca, jako członek bezimiennego lubelskiego kolektywu, prestiżowej nagrody im. Maxa Szoca za nieszablonową i kreatywną postawę artystyczną (FAMA 2007).
Krzysztof Redas – perkusista. Na swoim koncie ma wiele koncertów z Marcinem Różyckim, Markiem Andrzejewskim, Jolą Sip, Tomaszem Korpantym, The Klezmaholics, Sushkin& Sex Maschine Band, Grupą Press, Dwootho… Zdobywca m. in. Grand Prix XI Festiwalu Nowa Tradycja 2008. Inspiracje: jazz, worldmusic, elektronika.