Koncert Johna Portera w Podwórku

Data dodania: 05 wrzesień 2016

""

 

8 września zapraszamy do Podwórka (Pałac Potockich – skrzyżowanie ul. Staszica i Zielonej) na koncert wyjątkowego artysty – Johna Portera. Solowy występ muzyka, który od prawie 40 lat funkcjonuje na Polskiej scenie będzie podróżą przez wszystkie etapy jego twórczości.

John Porter urodził się 15 sierpnia 1950 roku w Walii. W poszukiwaniu życiowej drogi w 1976 roku dociera do Polski, gdzie postanawia osiedlić się na stałe. Początek kariery to przede wszystkim współpraca z Korą i Markiem Jackowskim, z którymi współtworzył trio 'Mannam – Elektryczny Prysznic', gdzie grał na gitarze akustycznej.

Trzy lata później artysta opuszcza zespół i zakłada swoją własną formację, którą nazywa po prostu Porter Band. W 1983 roku wydaje płytę "Magic Moments", pierwszy album unplugged w Polsce. W sumie artysta wydaje jeszcze pięć świetnych akustycznych albumów.

Na początku lat '90 John Porter wraca do elektrycznych brzmień, formuje nowy skład i jako zespół Mirror wydaje krążek "Right Time". Kolejnym powrotem była reaktywacja Porter Bandu i wydanie "Alexandrii".

Kolejnym etapem artystycznym była współpraca z Anitą Lipnicką. Zarejestrowany w 2002 roku utwór "For you" zaśpiewany wspólnie z Anitą okazał się być kolejnym punktem zwrotnym w karierze Johna. Rok później ukazuje się płyta "Nieprzyzwoite piosenki", która została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez fanów, jak i krytyków. Krążek osiągnął status "Złotej płyty", oraz otrzymał Fryderyka za "Najlepszy album". Kolejne wydawnictwo "Inside story", także zostało docenione i tak jak poprzedni krążek zyskał miano "Złotej płyty". Również w 2005 roku John Porter zostaje odznaczony medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"s. W 2008 roku ukazała się ostatnia płyta duetu Lipnicka Porter „Goodbye”, a 2011 John Porter nagrał długo oczekiwaną solową płytę „Back in Town”.
6 października 2014 roku odbyła się premiera płyty "Honey Trap".

"Honey Trap" to dowód, że Porter jest wielkim muzycznym macherem. Że pisać potrafi jak mało kto w kraju. Tak brzmi – Proszę Państwa – tegoroczne krajowepodium. Amen.- Interia.pl

W programie również utwory z poprzednich płyt, w tym z legendarnej już płyty "Helicopters, a także z najnowszych projektów Johna. Repertuar w stylu "The best of.."., „Mam swój The Who-Neil Young moment!” – wyznaje Porter.

Czwartek 8 września
start godz. 20:00
Wstęp wolny
Podwórko – Pałac Potockich ul. Staszica 3.

designed by net-line.pl