Koncert Lublin-Lublinowi w Ogrodzie Saskim

Data dodania: 15 czerwiec 2023
Koncert Lublin-Lublinowi w Ogrodzie Saskim

Muszla Koncertowa im. Romualda Lipko wypełni się muzyką i tańcem ludowym. Od 16 do 18 czerwca w Ogrodzie Saskim wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.

Przed nami znany i lubiany cykl koncertów „Lublin – Lublinowi”. Zapraszam na trzydniowe spotkanie z polskim folklorem w wykonaniu naszych wspaniałych i wyjątkowych Kaniorowców. Zespół przez lata stał się fenomenem na skalę krajową i międzynarodową oraz kulturalnym ambasadorem nie tylko naszego regionu, ale też kraju. Podczas swoich występów zawsze zachwyca profesjonalizmem i pozytywną energią – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

 

Trzydniowe koncerty stanowią podsumowanie roku artystycznego wszystkich 15 grup Zespołu. Na deskach sceny Muszli Koncertowej pojawi się ponad 500 wykonawców, którzy zaprezentują bogaty i różnorodny program artystyczny. Wystąpią wszystkie formacje – od najmłodszych rytmicznych, po Reprezentacje i grupę Seniorów. W piątek zaprezentują się grupy: I Reprezentacja, Lubelacy, Lubelacy I, Dzieci Lublina, Słoneczka i Wiolinki. 17 czerwca wystąpią: I Reprezentacja, Seniorzy, Lubelanki, Lubliniaczki i Mali Muzykanci. Z kolei w niedzielę (18 czerwca), zatańczą: II Reprezentacja, Lubliniacy, Mały Lublin, Mały Lublin I, Lublinianki i Małe Lublinianki.

 

Publiczność zobaczy tańce ludowe z różnych regionów Polski – od rodzimych lubelskich, podlaskich czy rzeszowskich po wielkopolskie, od nowosądeckich czy cieszyńskich po kaszubskie, a także tańce narodowe – polonezy, mazury, kujawiaki, oberki, krakowiaki. Repertuar obejmuje artystycznie opracowane przez własnych choreografów i muzyków tańce, melodie oraz pieśni.

 

Koncerty w Ogrodzie Saskim wpisują się w program obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, a rozpoczęcie występów zaplanowano na godz. 17.00.

 

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej to miejska instytucja kultury, jeden z najstarszych i największych zespołów folklorystycznych w Polsce. W tym roku formacja świętuje jubileusz 75 lat istnienia. W 2010 roku Zespół zapoczątkował tradycję obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja wspólnym wykonaniem poloneza w centrum miasta z mieszkańcami i mieszkankami Lublina

designed by net-line.pl